Αργυρό μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα για τον Τζατζιμάκη

Στίβος | 8 Απριλίου 2017, 22:40

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην κατέκτησε ο Χανιώτης αθλητής, Γιώργος Τζατζιμάκης.

Στην Φλώρινα πραγματοποιήθηκε σήμερα το Βαλκανικό Πρωτάθλημα βάδην και μαζί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 20χλμ βάδην Α/Γ και Νέων. Η χώρα μας κατέκτησε επτά μετάλλια στο σύνολο και κατέλαβε την 2η θέση στον πίνακα των μεταλλίων, ενώ βρέθηκε στην ίδια θέση και στον πίνακα βαθμολογίας.

Στο βάθρο των νικητών, όπως και πέρυσι, ανέβηκε και ο αθλητής του Γ.Σ. “Ελευθέριος Βενιζέλος”, Γιώργος Τζατζιμάκης. Ο Χανιώτης, ο οποίος έχει ήδη το όριο για Γκροσέτο, ήταν δεύτερος στα 10 χιλιόμετρα βάδην Εφήβων με χρόνο 00:44:39, πίσω από τον Τούρκο Abdulselam İmuk που τερμάτισε 1ος με επίδοση 00:44:16.