Απτόητος ο Ποσειδών στην κορυφή | pics

Χάλης Ποσειδών Τσικαλαριών | 4 Δεκεμβρίου 2022, 20:57

Ο Ποσειδών Τσικαλαριών ξεπέρασε ακόμα ένα εμπόδιο, αυτή τη φορά του Χάλη (6-0) και σημείωσε το 7/7 στη Β' κατηγορία.

Εξαιρετικό ξεκίνημα για την ομάδα των Τσικαλαριών που δείχνει κυριολεκτικά ασταμάτητη σε αυτό το πρώτο κομμάτι του πρωταθλήματος.

Οι πανηγυρισμοί στο 1-0…

Ο Ποσειδών απείλησε νωρίς με τον Κώστα Τσίτα στο 6′ και άνοιξε τελικά το σκορ στο 22′ με ένα απίστευτο γκολ του Κοσμαδάκη, με γέμισμα πίσω από τη μεσαία γραμμή, με τη μπάλα να χτυπά και στο οριζόντιο δοκάρι.

Ο Κοσμαδάκης (πάνω) άνοιξε το σκορ, ο Μητσώνης (κάτω) έκανε το 2-0

Στο 30′ ο Ποσειδών διπλασίασε τα τέρματα, όταν από πάσα του Κώστα Τσίτα, ο Μητσώνης αυτή τη φορά βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Ακολούθησε λίγα λεπτά μετά ένα τρίτο γκολ, αυτή τη φορά με τον Αιμίλιο Μιχαλόπουλο, που έκλεισε το ημίχρονο στο 3-0.

Δύο γκολ από τον Κώστα Τσίτα (πάνω) – Κάτω ο Καραγιαννίδης με τον Δοξάκη

Δοξάκης και Κοκολογιάννης

Ο Ποσειδών συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και σημείωσε ισάριθμα τέρματα. Δε θα μπορύσε να λείπει από τον χορό των γκολ ο Κώστας Τσίτας που σκόραρε ξανά. Στο 55′ αφού πέρασε και τον Τραχαλάκη, δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 4-0.

Γκολ και από τον Παντελή Τσίτα (πάνω)

Δέκα λεπτά μετά από σκόρερ, έγινε δημιουργός, δίνοντας το 5-0 της ομάδας του, στον αδερφό του Παντελή, που έβαλε επίσης το όνομά του στη λίστα των σκόρερ.

Μπαλαντινάκης, Μίχος, Κοσμαδάκης και Καραγιαννίδης μονομαχούν για μία μπάλα

Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Κώστας Τσίτας διαμόρφωσε το τελικό 6-0 στο 75′.

Διαιτητής: Κρικέλης Βοηθοί: Χατζηδάκης – Μαρκάκης

Ο ρέφερι Κρικέλης

Ποσειδών Τσικαλαριών (Γιώργος Ζερβουδάκης): Βροντάκης, Κοκολογιαννάκης, Κοσμαδάκης (46′ Χαϊδέρδι), Καραγιαννίδης (76′ Κάτσης), Μίχος, Μαγγέλας (62′ Ρηγάκης Ι.), Βροντάκης Αντ. (68′ Ρηγάκης Κ.), Τσίτας Π., Μητσώνης (68′ Νικολάου), Μιχαλόπουλος, Τσίτας Κ.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Τραχαλάκης, Κουρνιδάκης, Ραλλάκης (37′ Σταφύλοβ Β.), Γιανναράκης Ηλ., Γιανναράκης Κ. (46′ Παρασκάκης Παρ.), Σταφύλοβ Ν. (46′ Χατζηδάκης), Κοκολάκης, Μπαλαντινάκης, Δρικάκης Δ., Παρασκάκης Παυλ., Μανελλάρι (68′ Δοξάκης)