Αποτελέσματα του “Άπτερα 2016”

Στίβος | 5 Απριλίου 2016, 17:04

Με την συμμετοχή πλήθους μικρών αθλητών από τα σωματεία ΑΟ Κισσάμου, ΑΟ Κύδων, Ελευθέριος Βενιζέλος, ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ, ΓΕ Ηρακλέιου, ΟΦΗ αλλά και αθλητών του Πανελληνίου ΓΣ, του ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης, ΠΕΔΑΣ (διαχρονικοί) του Αγγλικού club Winsdor Slough Eaton & Hounslow που βρίσκονταν στα Χανιά για προετοιμασία, διεξήχθησαν οι Αγώνες Άπτερα 2016 που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης και τα σωματεία ΑΟ Κύδων Χανίων και ΓΣ Ελευθέριος Βενιζελος στο Εθνικό Στάδιο Χανίων την Κυριακή 3 Απριλίου 2016.

Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους η Κωνσταντίνα Σπανουδάκη του ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος με νέο ατομικό ρεκόρ στην δισκοβολία με 46.22 έναντι 45.54 της Κατ.Αϊβαλιώτη (ΓΕΗ), ο Μανώλης Κουτσουκλάκης στα 100μ με 10.5, ο Μανώλης Μιχαήλ (Βενιζέλος) στην σφαιροβολία με 14.76μ, ο Θανάσης Παπαργυρίου του ΓΑΣ Αρχέλαος στην Δισκοβολία με 46,12μ και η Μαριλένα Χανιωτάκη του ΟKA Αρκάδι στα 800μ με 2.24.40 και η Έυα Λιναράκη με 12.3 στα 100μ και 25.8 στα 200μ

Από τους ξένους καλύτερη η Stephanie Clutheroe me 12.0 και 25.4 στα 100μ και 200μ

Οι νικητές

100μ Α: Μανώλης Κουτσουκλάκης (Κύδων) 10.5, Πήτερ Μορένο (Νιγηρία) 10.7, Τζαίημε Λέλιοτ (ΜΒΡ) 10.7, Κώστας Κουτσουκλάκης (Κύδων) 10.7

200μ Ανδρών: Πήτερ Μορενο (Νιγηρία) 22.3, Αντώνης Μποτωνάκης (Κύδων) 22.5, Άρνολντ Μπέν (ΜΒΡ) 22.5

400μ Ανδρών: Γκ.Πόπα (ΑΟ Κισσάμου 52.74, Ματ.Κάμπελ (ΜΒΡ) 54.87

800μ Ανδρών: Φώτης Αλεξιάδης (Βενιζέλος) 2.03.15

1500μ Ανδρών: Σίφης Λεβεντάκης (Κύδων) 4.38.0

Άλμα σε ύψος Ανδρών: Π.Μορένο (Νιγηρία) 1.90

Άλμα σε μήκος : Τζ.Λέλιοτ (ΜΒΡ) 7.11, Π.Μορένο (Νιγηρία) 6.74, Σκουλούδης Ι.(Βενιζέλος) 6.50

Άλμα τριλούν: Κουβεδάκης Ι.(Βενιζέλος) 10.78

Σφαιροβολία Ανδρών: Μιχαήλ Εμμ.(Βενιζέλος) 14.79, Αν.Κάρπεντερ (ΜΒΡ) 11.03, Γούναρης Γ.(Βενιζέλος) 10.38

Δισκοβολια Ανδρών: Παπαργυρίο ΑΘ.(ΓΑΣ Αρχέλαος) 46.12, Κίτος Σταύρος (ΟΦΗ) 45.32

4Χ100μ : Winsdor Slough Eaton & Hounslow(MBΡ) 44.1

100μ Γυναικών: Στεφανι Κλούθροε (ΜΒΡ) 12.0, Λιναράκη Εύα (Βενιζέλος) 12.3

200μ Γυναικών: Στεφανι Κλούθροε (ΜΒΡ) 25.4, Λιναράκη Εύα (Βενιζέλος) 25.8

400μ Γυναικών: Νταγκουνάκη Ευαγ.(ΑΟ Κισσάμου) 66.71

800μ Γυναικών : Χανιωτάκη Μαριλ.(Αρκάδι) 2.24.40

1500μ Γυναικών: Κλ.Στενάι (ΑΟ Κισσάμου) 6.05.2

Ύψος Γυναικων: Μουντάκης Κατ.(Βενιζέλος) 1.48, Κουρκουνάκης Μαρ.(Βενιζέλος) 1.40

Επί κοντω Γυναικών: Μιχιταριάν Αγγελική (Βενιζέλος) 2.90

Μήκος Γυναικών: Ζάρα Παρ.(Αρκάδι) 4.70, Καντιδάκη Ελ.(Κύδων) 4.54

Τριπλούν Γυναικών: Βαλιάδη Έρρικα (ΠΓΣ) 11.23, Ζάρα Παρ.(Αρκάδι) 9.70

Δισκοβολία Γυναικών: Σπανουδάκη Κων.(Βενιζέλος) 46.22, Αϊβαλιώτη Κατ.(ΓΕΗ) 45.54

4Χ100μ Γυναικών: Αρκάδι 52.6

Σφαιροβολία Εφήβων (6κιλ) Βουρλάκης Ελ.(Κύδων) 14.93μ

Δισκοβολία Εφήβων (1.750κ) Γουμενάκης Ι.(Βε ιζέλος) 42.70

Δισκοβολία Παίδων (1.5κιλ) Μπιτσάκης Νικήτας (Κύδων) 45.48

Ακοντισμός Παίδων (700γρ) Βασιλικάκης Ι.(ΓΕΗ) 47.02

100μ εμπόδια Κορασίδων(0.76) Καντιδάκη Ελ.(Κύδων) 16.1

Επί κοντώ Κορασίδων: Βεργανελάκη Ρ.(Βενιζέλος) 2.70

Σφαιροβολία Κορασίδων (3κιλα) Ανδρουλάκη Ευαγ. 9.60

80μ ΠΠΑ’: Αγγελίδης Α.(Βενιζέλος) 9.3

150μ ΠΠΑ’: Τιχομίρωφ Μποζ.(Βενιζέλος) 18.1

300μ ΠΠΑ’: Τζεράρντ Ταχ.(Βενιζέλος) 39.8

600μ ΠΠΑ’: Αλιφιεράκης Στεφ.(Βενιζέλος) 1.38.4

1000μ ΠΠΑ’: Παπαηλιάκης Ηλ.(Βενιζέλος) 2.58.0

Ύψος ΠΠΑ’: Τζολάκης Κων.(Βενιζέλος) 1.55

Μηκος ΠΠΑ’: Καμαρίτης Β.(Αρκάδι) 5.31

Δισκοβολια ΠΠΑ: Γιουρμετάκης Κ.(Βενιζέλος) 49.29

Ακόντιο ΠΠΑ'(600γρ) Μουντογιαννάκης Ελ.(Βενιζέλος) 39.34

80μ ΠΚΑ’: Γιανουλάτου Ν.(Αρκάδι) 10.1, Τζόνσον Νορ.(Βενιζέλος) 10.1

150μ ΠΚΑ”: Τζόνσον Νορ.(Βενιζέλος) 18.9

300μ ΠΚΑ”: Κατσούλη Ελ.(Βενιζέλος) 44.76

600μ ΠΚΑ”: Φραγκιεδάκη Μαρ.(Κύδων) 1.40.6

1000μ ΠΚΑ”: Παλόκα Φιορέλα (ΑΟ Κισσάμου) 3.47.0

80μ εμπ.ΠΚΑ”: Παπαγρηγοράκη Γ.(Κύδων) 12.9

Επί κοντώ ΠΚΑ”: Σταμπολάκη Εβελίνα (Βενιζέλος) 2.90

Μήκος ΠΚΑ”: Κλέμαν Έμιλυ (Βενιζέλος) 4.94

Σφαιροβολία ΠΚΑ'(3κιλ) Μυλωνάκη Μαρία (Βενιζέλος) 11.30

Δισκοβολία ΠΚΑ”: Μαυρεδάκη Μαρ.(Βενιζέλος) 36.52

Ακόντιο ΠΚΑ”(500γρ) Μπομπολάκη Εμ.(Βενιζέλος) 25.41

60μ ΠΠΒ: Σχοιναράκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 7.64

1000μ ΠΠΒ’: Λιονής Αλ.(ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 3.11.0

Μήκος ΠΠΒ’: Μητρόπουλος Ηλ.(Βενιζέλος) 4.66

60μ ΠΚΒ’: Κατσούλη Έλενα (Βενιζέλος) 8.18

1000μ ΠΚΒ”: Σταγογιάννη Μαρία (Αρκάδι) 3.20.0

Μήκος ΠΚΒ”: Κοτζαμιχάλη Αναστασία (Βενιζέλος) 4.30μ

karta antonis garden