Αποτελέσματα από Μάχη της Κρήτης και Κνώσεια

Στίβος | 10 Μαΐου 2021, 20:33

Σε ρυθμούς... στίβου κινήθηκε η Κρήτη το Σαββατοκύριακο με τους αγώνες "Μάχη της Κρήτης" και "Κνώσεια" που πραγματοποιήθηκαν σε Χανιά και Ηράκλειο αντίστοιχα.

Η σκυτάλη περνά το προσεχές Σαββατοκύριακο (15-16/05) στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα 2021 ανδρών – γυναικών (12ος όμιλος – Ηράκλειο, 13ος όμιλος – Χανιά).

Αναλυτικά οι καλύτερες επιδόσεις σε Κνώσεια και Μάχη της Κρήτης που πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο:

Μάχη της Κρήτης – Χανιά 8-9 Μαϊου 2021

100μ Ανδρών (Ανεμος +1.4)
Κιοσές-Χαβάτζης Αυγερινός (Ελ.Βενιζέλος) 11.19
Μήλιος Βασίλειος (Ελ.Βενιζέλος) 11.28
Τζόκα Ορλιντ (Θύελλα) 11.30
Αρτεμάκης Γιώργος (Ελ.Βενιζέλος) 11.44

200μ Ανδρών (Ανεμος +1.3)
Φετοκάκης Αριστείδης (Αρκάδι) 23.02
Τζόκα Ορλιντ (Θύελλα) 23.12
Κιοσες-Χαβάτζης Αυγερινός (Βενιζέλος) 23.12

400μ Ανδρών:
Κανιαδάκης Γεώργιος (Βενιζέλος) 53.76

800μ Ανδρών:
Βολακάκης Βασίλειος (ΑΟ Κύδων) 2:01.49

Ύψος Ανδρών:
Δραγάσης Εμμανουήλ (ΓΑΣ Περάματος) 1.70

Επί κοντώ Ανδρών:
Τεοντοσίου Εμμανουήλ (Βενιζέλος) 4.60

100μ Γυναικών (Άνεμος 1.2)
Λιναράκη Εύα (Ελ.Βενιζέλος) 12.44
Μπικέσκου Χριστίνα (Αρκάδι) 12.74
Σημαντηράκη Ειρήνη (Ελ.Βενιζέλος) 12.94

200μ Γυναικών (Άνεμος 0.5)
Μπικέσκου Χριστίνα (Αρκάδι) 26.60
Κλαψινού Μαρία (Αρκάδι) 26.86
Μπατσάκη Χριστίνα (ΑΟ Κύδων) 27.55

400μ Γυναικών:
Ψυλλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων) 57.68
Κλαψινού Μαρία (Αρκάδι) 59.94
Ανουσάκη Αναστασία (Θύελλα) 1:01.03

800μ Γυναικών:
Δόβρου Αικατερίνη (ΓΣ Γλυφάδας) 2:11.33
Κάσλαυα-Τσιριγώτη Ευα (ΑΟ Κύδων) 2:22.13

400μ εμπόδια Γυναικών:
Κατσούλη Έλενα (Ελ.Βενιζέλος) 1:07.50

Ύψος Γυναικών:
Βαβουλέ Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων) 1.65
Ανγίνο-Παπαδάκη Ελισάβετ (Βενιζέλος) 1.55

Επί κοντώ Γυναικών:
Σπαράκη Σοφία (Βενιζέλος) 3.40
Σταφυλαράκη Αγγελική (Ελ.Βενιζέλος) 3.10

Μήκος Γυναικών:
Παντερμάκη Ειρήνη-Άννα (ΓΣ Νέαρχος) 5.12 (1.2)

Τριπλούν Γυναικών:
Βαλλιάδη Έρρικα (Ελ.Βενιζέλος) 11.55 (0.8)
Καράκη Ιωάννα (Βενιζέλος) 10.62 (0.8)

Σφαιροβολία Γυναικών:
Καπνισάκη Ειρήνη (Ελ.Βενιζέλος) 13.60

Δισκοβολία Γυναικών:
Μαυρεδάκη Μαρία (Ελ.Βενιζέλος) 43.73
Φραγκάκη Ειρήνη (ΑΟ Κύδων) 41.92

4Χ100μ Γυναικών:
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Χουρδάκη-Χλιαουτάκη-Δραμιτινού-Μπικέσκου) 51.30

Δισκοβολία (1.750) Ανδρών Κ20:
Μπουζάκης Κώστας 57.92
Αδαμάκης Αρτέμης (Ελ.Βενιζέλος) 53.58

Σφαιροβολία (5κ) Ανδρών Κ18:
Μοδιανάκης Άγγελος (Θύελλα) 15.02
Πενταράκης Ανδρέας (Ελ.Βενιζέλος) 14.14

Ακοντισμός (700γρ) Ανδρών Κ18:
Κουμανδράκης Εμμανουήλ (ΑΟ Κύδων) 43.07

Δισκοβολία (1.5κ) Ανδρών Κ18:
Μοδιανάκης Άγγελος (Θύελλα) 44.61

Σφαιροβολία (3κιλ) Κ18 Γυναικών:
Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα (ΑΟ Κισάμου) 10.09

Δισκοβολία Γυναικών Κ18:
Φάκου Δήμητρα (Ελ.Βενιζέλος) 36.03

Ακοντισμός (500γρ) Γυναικών Κ18:
Φάκου Άννα-Μαρία (Ελ.Βενιζέλος) 37.46

80μ Κ16 Αγόρια (Άνεμος +1.5)
Παπαφράγκος Δημήτριος (Βενιζέλος) 9.93

150μ Κ16 Αγόρια (Άνεμος +1.3)
Ξανθουδάκης Μάριος (Ελ.Βενιζέλος) 18.54

1200μ Κ16 Αγόρια:
Χατζημαρκάκης Μιχάλης (Αρκάδι) 3:50.67

200μ εμπόδια Κ16 Αγόρια (Ανεμος +0.5)
Λιόλιος Ιωάννης (Βενιζέλος) 27.53
Στριλιγκάς Δημόκριτος (ΓΑΣ Περάματος) 28.64

Μήκος Αγοριών Κ16
Βεργάκης Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 5.40

Σφαιροβολία (4κιλ) Αγοριών Κ16:
Σημαντηράκης Σταυρος (Θύελλα) 14.82

Δισκοβολία (1κ) Αγοριών Κ16:
Παρασκευόπουλος Σταμάτης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 39.17

Ακοντισμός (600γρ) Αγοριών Κ16:
Παπαωνσταντής Γεώργιος (ΓΑΣ Περάματος) 45.12

4Χ80μ Κ16 Αγόρια:
ΓΣ Ελ.Βενιζέλος (Ξανθουδάκης – Παπαφράγκος-Ζώης – Κλέτσας) 38.50

80μ Κοριτσιών Κ16 (Άνεμος 1.4)
Φουντουλάκη Χρυσή (ΑΟ Κύδων) 10.74
Παπαδεράκη Αργυρώ (ΑΟ Κύδων) 10.89 (Άνεμος +1.0)

150μ Κοριτσιών Κ16 (Ανεμος +0.8)
Μανουσάκη Νεφέλη (ΑΟ Κύδων) 19.90
Δασκαλάκη Ανδριάνα (ΑΟ Κύδων) 20.07

1200μ Κοριτσιών Κ16:
Γκούμα Δέσποινα (Ελ.Βενιζέλος) 4:02.50

80μ εμπόδια Κορίτσια Κ16 (Ανεμος +1.7)
Καράκη Μιχαέλα (Ελ.Βενιζέλος) 12.22
Αργυροπούλου Τζωρτζίνα (Βενιζέλος) 12.60

200μ εμπόδια Κ16 Κορίτσια (Άνεμος +0.5):
Λαδιανού Αλεξάνδρα (ΓΑΣ Περάμτος) 31.44

Μήκος Κοριτσιών Κ16:
Βαρδιάμπαση Γεωργία (ΓΑΣ Περάματος) 4.98 (1.1)

Σφαιροβολία (3Κ) Κοριτσιών Κ16:
Παπαδογιάννη Νικολετα (Ελ.Βενιζέλος) 12.09

Δισκοβολία Κοριτσιών Κ16:
Μπονάτου Σταυρούλα (Βενζέλος) 32.01

Κνώσεια 2021 και Διασυλλογικό Συνθέτων Κ16

Ακοντισμός (500γρ) Κ18 Γυναικών:
Τόπι Μαρίνα (ΑΣ Πήγασος) 31.30μ

Ακοντισμός Ανδρών:
Κολέτσι Γκαμπριέλ (ΓΕΗ) 61.15
Πιτσιδόπουλος Ελευθέριος (ΟΦΗ) 59.30
Αυγερόπουλος Παναγιώτης (ΟΦΗ) 55.03

Ακόντιο (600γρ) Κ16 Αγόρια:
Σφακάκης Μάνος (ΟΦΗ) 37.14

Ακόντιο Κατηγορίας F64:
Γιακουμάκης Εμμανουήλ 32.00

Ακόντιο Γυναικών:
Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 52.33

Ακόντιο (700γρ) Κ18 Ανδρών:
Κουνενός Μάριος (ΑΟΛ) 44.30

Σφυροβολία (4Κ) Κ16 Αγόρια:
Παπαδόπουλος Νικόλαος (ΓΕΗ) 42.30

Σφυροβολία (5Κ) Κ18 Ανδρες:
Τρυπιδάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 50.00

Σφυροβολία (3Κ) Κ18 Γυναίκες:
Μιχελάκη Κική (ΟΦΗ) 53.00
Χριστοπούλου Κωνσταντίνα (ΣΜΚ) 48.80

Σφυροβολία Γυναικών:
Βαμβουκάκη Αικατερίνη (Ελ.Βενιζέλος) 52.45

Σφαιροβολία Γυναικών:
Γερομαρκάκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 12.79
Αγγέλου Μαρία (ΟΦΗ) 11.34
Ξεζωνάκη Αικατερίνη (ΟΦΗ) 10.10

Σφαιροβολία (4κ) Κ16 Αγόρια:
Παπανακλής Παναγιώτης (ΓΕΗ) 10.61

Σφαιροβολία (3κ) Κ18 Γυναικών:
Τοχτάμη Κωνσταντίνα (ΟΦΗ) 10.11

Σφαιροβολία (5κ) Κ18 Ανδρών:
Μαθιουδάκης Ανδρέας (ΟΦΗ) 12.03

Δισκοβολία Ανδρών:
Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 44.36

Δισκοβολία (1κ) Κ16 Αγόρια:
Μαθιουδάκης Ανδρέας(ΟΦΗ) 49.74

Δισκοβολία Γυναικών:
Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 45.07

Δισκοβολία Κ18 Γυναικών:
Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 41.32
Τσικαλάκη Κατερίνα (ΣΜΚ) 40.21

Δισκοβολία (1.5κ) Κ18 Ανδρών:
Σηφάκης Ιωσήφ (Πήγασος) 28.53

karta antonis garden
JoyMachine

Rabona ad