Από το κακό στο χειρότερο… Ηττα και από τον ΟΦΗ (1-0)

Πλατανιάς | 26 Οκτωβρίου 2017, 19:21

Από το κακό στο χειρότερο, ο φετινός Πλατανιάς είναι γεμάτος με δυσάρεστες εκπλήξεις, χάνοντας και από τον ΟΦΗ με σκορ 1-0 για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδας. Και πάλι η αδυναμία στην επίθεση "χτύπησε" την ομάδα του Παράσχου που δεν μπορεί να βρει γιατρειά...

Ο Πλατανιάς θα μπορούσε εφόσον είχε αποσπάσει την ισοπαλία να περάσει στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου, αλλά τέτοια ώρα, τέτοια λόγια… Οι “ερυθρόλευκοι” είναι σαφές ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση αφού για ένα ακόμα παιχνίδι δεν καταφέρνουν να σκοράρουν και στον αντίποδα δέχονται γκολ.

Ο ΟΦΗ κατάφερε μέσα στο δεκάλεπτο να προηγηθεί στο σκορ όταν μετά τη σέντρα από τον Κοιλιάρα, η μπάλα έφτασε στον Χαντί που πλάσαρε εύστοχα τον Κοκκαλά. Μάλιστα, στο 24′ ο ΟΦΗ θα μπορούσε να φτάσει και σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά το σουτ του Ορτέγκα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Πλατανιά.

Ο Πλατανιάς στο β’ πια ημίχρονο προσπάθησε “κάτι” να κάνει, αλλά και πάλι ήταν πολύ λίγος επιθετικός. Ουσιαστικά, μοναδική σοβαρή του φάση για γκολ ήταν η απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπούντνικ, με τον Στρέζο να πέφτει στη γωνία του και ν’ αποκρούει σωτήρια…

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)
Βοηθοί: Βλάσσης – Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)

Κίτρινες κάρτες: Ουές (26′), Κοιλιάρας (28′), Στανισάβλιεβιτς (31′), Κουσκουνάς (45′), Παπανικολάου (45′), Πλιάτσικας (57′)

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Νάστος, Ορτέγκα, Κουσκουνάς, Χαντί (87′ Λεάλ), Μάρτος (72′ Ογκμποε), Παπαστεριανός (79′ Ρούσσος), Κομεσίδης, Κοιλιάρας, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Πλιάτσικας, Καρυπίδης (46′ Κρος), Πριντέτα, Ουές (78′ Γκρζέλτσακ), Δημούτσος, Στανισάβλιεβιτς, Αγγελόπουλος, Παπανικολάου, Ζίκο (46′ Κοροβέσης), Μπούντνικ.