Από την άσπρη βούλα η ισοπαλία στις Μουρνιές

Μινώταυρος Θησέας | 8 Ιανουαρίου 2023, 17:54

Ο Θησέας κατάφερε να αποσπάσει σπουδαίο βαθμό στις Μουρνιές από τον Μινώταυρο (1-1).

Από την άσπρη βούλα κρίθηκε η ισοπαλία στις Μουρνιές και μάλιστα στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να σκοράρουν με τον ίδιο τρόπο.

Σημαντικός βαθμός για την ομάδα των Περιβολίων που κάνει μεγάλη προσπάθεια να ξεφύγει από την ουρά της βαθμολογίας, οι δε γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να ανέβουν μόνοι τους στην 6η θέση.

Ο Μινώταυρος προηγήθηκε στο 19′ με πέναλτι που κέρδισε ο Περδικάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Ανδρουλάκης για το 1-0. Στο 28′ ο Μινώταυρος άγγιξε το 2-0 αλλά το σουτ του Περδικάκη σταμάτησε στο δοκάρι του Τραϊτόρου.

Ο Θησέας απάντησε πριν τη λήξη του ημιχρόνου και στο 40′ ο Μάρκου από το σημείο του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Eκ μέρους του Μινωταύρου, ο Βασίλης Κούτας συγχαίρει τον Θησέα για την προσπάθεια και εκφράζει σε όλο τον κόσμο ευχές για τη νέα χρονιά.

Διαιτητής: Σινιοράκης
Βοηθοί: Κολοκοτρώνης – Βαλεντάκης

Μινώταυρος (Βασίλης Κούτας): Λαζαρίδης, Νταγιάκος (80′ Καυκαλάς), Δαμανάκης, Ξεκουκουλωτάκης, Σούλκε, Βόρφι, Σεληνιωτάκης (72′ Ζαγκουντίνος), Λαβράνος Ι. (69′ Χατζής), Μαξίμ, Ανδρουλάκης, Περδικάκης

Θησέας: Τραϊτόρος, Παλαθούρας, Ράντεφ, Νικολιουδάκης, Χαιρετάκης, Λόγκο, Μπαμπουνάκης, Χατζηδάκης, Μερόλλι, Πενταράκης, Μάρκου