Από την 1η Νοεμβρίου στην 28η Μαρτίου

Γ' Εθνική 26 Φεβρουαρίου 2021, 11:12

Την 1η Νοεμβρίου "πάγωσε ο χρόνος" στη Γ’ Εθνική, με τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής για τον κρητικό όμιλο.

ARENA-SPORT-CAFE-LOGO

Από τότε οι ομάδες της Κρήτης δεν έχουν δώσει ξανά επίσημο παιχνίδι, αφού διεκόπη το πρωτάθλημα, ενώ παράλληλα όλους αυτούς τους μήνες δεν μπορούσαν να κάνουν ούτε προπονήσεις.

Επειτα από την απόφαση της ΕΠΟ για επανέναρξη στις 28 Μαρτίου οι ομάδες καλούνται να αποφασίσουν μέχρι τις 3 του μήνα για το τι θα πράξουν και το αν επιστρέψουν στη δράση ή πάρουν τον δρόμο του υποβιβασμού για τα τοπικά.

Στον κρητικό όμιλο μετά την 4η αγωνιστική η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με το καλύτερο ξεκίνημα στην ιστορία της στην κατηγορία απολάμβανε τη μοναξιά στην κορυφή.

Θυμηθείτε τη βαθμολογία αλλά και το πρόγραμμα που απομένει μέχρι το τέλος του α’ γύρου, αν και αναφορικά με αυτό όλα θα εξαρτηθούν από το πόσες ομάδες τελικά θα δηλώσουν συμμετοχή για την επανεκκίνηση.

Η βαθμολογία
1.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 12 (11-2)
2.ΠΟΑ 9 (8-5)
3.ΑΟΑΝ 7 (9-8)
-.Αλμυρός 7 (14-7)
-.Δαμάστα 7 (8-4)
-.Ηρόδοτος 7 (5-3)
-.Αναγέννηση Ιεράπετρας 7 (11-8)
-.Πόρος 7 (4-3)
9.Παλαιόχωρα 6 (6-9)
-.Ρεθυμνιακός 6 (7-4)
11.Γιούχτας 5 (5-4)
12.Αρης Σούδας 4 (4-5)
13.Νεάπολη 3 (3-6)
-.Αστέρας Ρεθύμνου 3 (4-9)
15.Πλατανιάς 1 (1-10)
16.Αρης Ρεθύμνου 0 (1-11)

Η συνέχεια
5η αγωνιστική
Γιούχτας-ΣΥΝΚΑ
Νεάπολη-Αλμυρός
Πόρος-ΑΟΑΝ
Δαμάστα-Παλαιόχωρα
Ρεθυμνιακός-Αστέρας Ρεθύμνου
ΠΟΑ-Αρης Σούδας
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αρης Ρεθύμνου
Ηρόδοτος-Πλατανιάς

6η αγωνιστική
Νεάπολη-Γιούχτας
ΣΥΝΚΑ-Πόρος
Αλμυρός-Δαμάστα
ΑΟΑΝ-Ρεθυμνιακός
Παλαιόχωρα-Ηρόδοτος
Αστέρας Ρεθύμνου-ΠΟΑ
Αρης Σούδας-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Πλατανιάς-Αρης Ρεθύμνου

7η αγωνιστική
Γιούχτας-Πόρος
Δαμάστα-Νεάπολη
Ρεθυμνιακός-ΣΥΝΚΑ
Ηρόδοτος-Αλμυρός
ΠΟΑ-ΑΟΑΝ
Αρης Ρεθύμνου-Παλαιόχωρα
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αστέρας Ρεθύμνου
Πλατανιάς-Αρης Σούδας

8η αγωνιστική
Δαμάστα-Γιούχτας
Πόρος-Ρεθυμνιακός
Νεάπολη-Ηρόδοτος
ΣΥΝΚΑ-ΠΟΑ
Αλμυρός-Αρης Ρεθύμνου
ΑΟΑΝ-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Παλαιόχωρα-Αρης Σούδας
Αστέρας Ρεθύμνου-Πλατανιάς

9η αγωνιστική
Γιούχτας-Ρεθυμνιακός
Ηρόδοτος-Δαμάστα
ΠΟΑ-Πόρος
Αρης Ρεθύμνου-Νεάπολη
Αναγέννηση Ιεράπετρας-ΣΥΝΚΑ
Αρης Σούδας-Αλμυρός
Αστέρας Ρεθύμνου-Παλαιόχωρα
Πλατανιάς-ΑΟΑΝ

10η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Γιούχτας
Ρεθυμνιακός-ΠΟΑ
Δαμάστα-Αρης Ρεθύμνου
Πόρος-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Νεάπολη-Αρης Σούδας
Αλμυρός-Αστέρας Ρεθύμνου
ΑΟΑΝ-Παλαιόχωρα
ΣΥΝΚΑ-Πλατανιάς

11η αγωνιστική
Γιούχτας-ΠΟΑ
Αρης Ρεθύμνου-Ηρόδοτος
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Ρεθυμνιακός
Αρης Σούδας-Δαμάστα
Αστέρας Ρεθύμνου-Νεάπολη
Παλαιόχωρα-ΣΥΝΚΑ
ΑΟΑΝ-Αλμυρός
Πλατανιας-Πόρος

12η αγωνιστική
Αρης Ρεθύμνου-Γιούχτας
ΠΟΑ-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Ηρόδοτος-Αρης Σούδας
Δαμάστα-Αστέρας Ρεθύμνου
Πόρος-Παλαιόχωρα
Νεάπολη-ΑΟΑΝ
ΣΥΝΚΑ-Αλμυρός
Ρεθυμνιακός-Πλατανιάς

13η αγωνιστική
Γιούχτας-Αναγέννηση Ιεράπετρας
Αρης Σούδας-Αρης Ρεθύμνου
Αστέρας Ρεθύμνου-Ηρόδοτος
Παλαιόχωρα-Ρεθυμνιακός
ΑΟΑΝ-Δαμάστα
Αλμυρός-Πόρος
ΣΥΝΚΑ-Νεάπολη
Πλατανιάς-ΠΟΑ

14η αγωνιστική
Αρης Σούδας-Γιούχτας
Αρης Ρεθύμνου-Αστέρας Ρεθύμνου
ΠΟΑ-Παλαιόχωρα
Ηρόδοτος-ΑΟΑΝ
Ρεθυμνιακός-Αλμυρός
Δαμάστα-ΣΥΝΚΑ
Πόρος-Νεάπολη
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πλατανιάς

15η αγωνιστική
Αστέρας Ρεθύμνου-Αρης Σούδας
Παλαιόχωρα-Αναγέννηση Ιεράπετρας
ΑΟΑΝ-Αρης Ρεθύμνου
Αλμυρός-ΠΟΑ
ΣΥΝΚΑ-Ηρόδοτος
Νεάπολη-Ρεθυμνιακός
Πόρος-Δαμάστα
Γιούχτας-Πλατανιάς

Estrella
Auto KCS