Από τη… βούλα η πρώτη νίκη Πανσερραϊκού

Super League 2 14 Νοεμβρίου 2022, 17:08

Ο Πανσερραϊκός έκανε… σεφτέ στις νίκες, σε μία δύσκολη έδρα (Αριδαία), απέναντι στον Αλμωπό (1-0), στο τελευταίο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου.

/Bella Pizza

Εχοντας σκοράρει (ισάριθμες φορές) και στα 4 φετινά επίσημα παιχνίδια ο Αχμέντ Σαΐντ χάρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα στον Πανσερραϊκό, σημειώνοντας το πολύτιμο (εκτός έδρας) 1-0 απέναντι στον Αλμωπό Αριδαίας, στο 70’ με πέναλτι.

Το παιχνίδι “σημαδεύτηκε” από τον τραυματισμό του ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων Τσιμπούκα, που μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο.

Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας)
Βοηθοί: Νταβέλας – Κουφός (Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Φουστανάς (Μακεδονίας)

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Τσιμπούκας(8′ Παπαδόπουλος), Γιουκούδης, Πέττας, Έππας (85′ Σουλιώτης), Κέρθι (85′ Τσιπούρας), Κολλαράς, Σεχού, Παρασκευάς, Πόποβιτς (69′ Ρίβας), Γιαλαμούδης (69′ Μανωλακάκης).

Πανσερραϊκός (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γιαννίκογλου, Δεληγιαννίδης, Καρασαλίδης, Παντεκίδης, Πεταυράκης, Θυμιάνης (58′ Ανάκογλου), Σιόντης, Μούργος (85′ Μυστακίδης), Σοφιανός (69′ Δημητρίου), Κανίς(85′ Μασκανάκης), Κατσαντώνης (58′ Σαΐντ).

Α’ όμιλος – 2η αγωνιστική
Παρασκευή 11 Νοεμβρίου
Νίκη Βόλου – Βέροια 1-1
(60’ Μιράντα – 43’ Μπουόλι)

ΠΑΟΚ Β – ΑΕΛ 1-0
(31’ Γκορντεζιάνι)

Σάββατο 12 Νοεμβρίου
Απόλλων Λάρισας – Μακεδονικός 1-0
(80’ Σιατραβάνης)

Κυριακή 13 Νοεμβρίου
Διαγόρας – Αναγέννηση Καρδίτσας 0-2
(39’ Σκόνδρας, 59’ Κοζορώνης)

Ηρακλής Λάρισας – Απόλλων Πόντου 0-1
(18’ Μπελεβώνης)

Θεσπρωτός – Παναθηναϊκός Β 2-2
(27’ Μπίκας, 55’ Πέρες – 54’ Αθανασακόπουλος, 83’ Σαρδέλης)

Δευτέρα 14 Νοεμβρίου
Αλμωπός Αριδαίας – Πανσερραϊκός 0-1
(70’ πέν. Σαΐντ)

Ρεπό: Ηρακλής

Βαθμολογία
1.ΠΑΟΚ Β 4
-.Παναθηναϊκός Β 4
-.Πανσερραϊκός 4
4.ΑΕΛ 3
-.Αναγέννηση Καρδίτσας* 3
-.Διαγόρας 3
-.Απόλλων Πόντου 3
-.Μακεδονικός 3
9.Βέροια 2
-.Θεσπρωτός 2
11.Ηρακλής* 1
-. Νίκη Βόλου 1
-.Αλμωπός Αριδαίας 1
14.Ηρακλής Λάρισας 0
15.Απόλλων Λάρισας -27

Η επόμενη αγωνιστική (3η)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής Λάρισας
Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β
ΑΕΛ – Νίκη Βόλου
Βέροια – Απόλλων Λάρισας
Μακεδονικός – Θεσπρωτός
Παναθηναϊκός Β – Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός – Ηρακλής
Ρεπό: Διαγόρας

Estrella
10 years theatro
Gyrothalassia
Chania cash
Minetta top plus
KTEO Κρήτης
/blentcoffee

Rabona ad