Από “τεσσάρα” σε… πεντάρα ο Παναθηναϊκός

Super League 1 18 Φεβρουαρίου 2017, 22:53

Ο Παναθηναϊκός διέλυσε με 5-0 τον Αστέρα Τρίπολης εκτός έδρας, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ, στο παιχνίδι που έριξε την "αυλαία" της σημερινής ημέρας της 21ης αγωνιστικής της Super League.

planakis

Νωρίς-νωρίς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα ο Παναθηναϊκός, ο οποίος πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά είχε πάει το σκορ στο 2-0, με τους Κλωναρίδη (7’) και Μπεργκ (9’).

Στο 30’ ο Μολέδο έκανε το 3-0, ενώ εννιά λεπτά μετά ο Εμποκού νίκησε τον Ντοναρούμα, γράφοντας το 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μπουμάλ στο 83’, γράφοντας την “ιστορία” του αγώνα.

Ενα νέο εντυπωσιακό αποτέλεσμα πάντως για τους “πράσινους” που στα τρία τελευταία τους ματς έχουν σημειώσει… 13 γκολ!

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Ποντίκης (Πρέβεζας)

4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

Κίτρινες: Γκαϊντούτσικ (30’),Τσουκαλάς (32’), Π. Βλαχοδήμος (55’), Γιαννούλης (89’)

Αστέρας Τρίπολης (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ντοναρούμα, Δημούτσος, Χαμντανί (λ. τρ. 23′ Γκαϊντούτσικ), Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Καλτσάς, Μάσα (65′ Ιγκόρ), Φαρίνια (46′ Τσιλιανίδης), Μανιάς.

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Οδ. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Κουρμπέλης (82′ Ρέις), Ζέκα, Μπουμάλ, Εμποκού (46′ Π. Βλαχοδήμος), Κλωναρίδης (73′ Πίσπας), Μπεργκ.