Από έναν βαθμό Λαμία και Ατρόμητος | vids

Super League 1 14 Ιανουαρίου 2023, 19:25

Ισοπαλία με 1-1 για Λαμία και Ατρόμητο, ένα αποτέλεσμα που δεν αφήνει χαμόγελα σε καμία από τις δύο ομάδες.

Το παιχνίδι είχε πολλές ευκαιρίες τόσο για τη Λαμία όσο και για τον Ατρόμητο, με τις τελικές ευκαιρίες να φτάνουν τις 21. Οι δύο ομάδες έχοντας διαφορετικό κίνητρο, είχαν από ένα ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο και την Λαμία να απαντά στην αρχή του δεύτερου.

Ο Ροτάριου στο 8′ άνοιξε το σκορ με πλασέ σε κενή εστία, καθώς είχε προηγηθεί το σουτ του Ριμπάιγ και η απόκρουση του Σαράνοφ. Παρά τις ευκαιρίες των δύο ομάδων αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Η Λαμία απάντησε επίσης με ένα γρήγορο τέρμα στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, όταν στο Κορνέζος με κεφαλιά νίκησε όλη την άμυνα του Ατρόμητου στον αέρα και έφερε το ματς στα ίσια.

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηλείας) – Κορώνας (Πειραιά)
4ος: Φίτσας (Πρέβεζας – Λευκάδας)
VAR: Ζαμπάλας (Ηπείρου)
ΑVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Μπεχαράνο (74′ Τζανδάρης), Σλίβκα, Νούνιες (74′ Ντε Βινσέντι), Ρόμανιτς, Μανούσος (61′ Τσιλούλης), Βέργος (83′ Σιμόν).

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηϊσαΐας, Ντε Μποκ, Έντερ Γκονζάλες, Ερλινγκμαρκ (79′ Κωτσόπουλος), Φριντζόνσον (79′ Τζαβίδας), Ρομπάιγ (84′ Τζοβάρας), Κιάρτανσον (79′ Οικονομίδης), Ροτάριου.