Από 0-2 και 3-3, έχασε 4-3 η Κ20 από τον Πανιώνιο

Πλατανιάς | 10 Δεκεμβρίου 2017, 12:29

Ενα συγκλονιστικό παιχνίδι διεξήχθη στη Γλυφάδα ανάμεσα στον Πανιώνιο και τον Πλατανιά για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Σούπερ Λιγκ. Οι παίκτες της χανιώτικης ομάδας παρότι βρέθηκαν να προηγούνται με 2-0 και να ισοφαρίζουν σε 3-3, τελικά γνώρισαν την ήττα με 4-3.

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους “κυανέρυθρους” σημειώθηκε στο 84ο λεπτό από τον Αποστόλου, με τον Πλατανιά να μένει μάλιστα και με 10 παίκτες στο 89’ μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Γιαννικάκη.

Τα γκολ για τον Πλατανιά που του χάρισαν το προβάδισμα σημείωσε ο Αμαραντίδης, το 0-1 με κεφαλιά στο 38′, ενώ ακολούθησε το 0-2, αυτή τη φορά με πλασέ στο 43’. Αυτό μάλιστα ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ωστόσο, στην επανάληψη τα πράγματα γύρισαν, ενώ και τα γκολ έπεσαν… βροχή! Καθοριστικός παράγοντας για τον Πανιώνιο ήταν η μείωση του σκορ ακριβώς με την έναρξη του β’ μέρους (46’) από τον Αποστόλου, για ν’ ακολουθήσει στο 57’ το 2-2 με τον Σουσώνη και το 3-2 στο 70’ με τον Μαχαίρα!

Ο Πλατανιάς μετά από αυτή την αρνητική τροπή που είχε πάρει το παιχνίδι δεν το έβαλε κάτω και αμέσως μετά, στο 71’, ισοφάρισε σε 3-3 με δράστη τον Μαθιουδάκη, για να γίνει όπως γράψαμε και παραπάνω το τελικό 4-3 στο 84’ από τον Αποστόλου, που σημείωσε έτσι το δεύτερο του γκολ στο παιχνίδι.

Ο Πλατανιάς παραμένει έτσι στους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα σε 12 παιχνίδια, ενώ ο Πανιώνιος είναι στην 6η θέση με 22 βαθμούς έχοντας δώσει 13 ματς.

Πανιώνιος (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Ιωαννίδης (46′ Τσερεγκόφ), Καλαμάρης (46′ Αποστόλου), Γιαννής, Κουτσοποδιώτης, Αρσενίδης, Καραχάνας, Τσιντώνης, Μαχαίρας, Σουσώνης, Τσακιργιάννης (70′ Μπουσάι).

Πλατανιάς (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Λάμτσε, Πουρτζιτίδης, Μαρκουλάκης, Σμυρλάκης, Τσακμάκης, Μαθιουδάκης, Σιγνκ, Αναστασόπουλος, Αντ. Αμαραντίδης.Έπαιξαν και οι Ψαράκης, Γιαννικάκης και Γιώργος Αμαραντίδης