Απίθανη εξέλιξη με 6 γκολ στα Καθιανά! (pics)

Πανακρωτηριακός Παλαιόχωρα | 19 Μαρτίου 2022, 18:00

Απίθανη εξέλιξη επεφύλασσε η αναμέτρηση στα Καθιανά. Πανακρωτηριακός - Παλαιόχωρα μετά από συναρπαστικό ματς, ήρθαν τελικά ισόπαλοι 3-3, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στην τελευταία φάση του αγώνα.

Γκολ, θέαμα αλλά και δύο ανατροπές για τις δύο ομάδες που προσέφεραν πραγματικά ένα από τα καλύτερα φετινά παιχνίδια στην Α’ κατηγορία. Ο Πανακρωτηριακός έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά από την τετράδα, μετά τις ήττες Σπάθας και Γρανίτη, ενώ η Παλαιόχωρα πήρε σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για τη σωτηρία της.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο φινάλε του ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι γύρισαν στο ξεκίνημα του δευτέρου μέσα σε λίγα λεπτά. Νέα απάντηση από τους γηπεδούχους στο φινάλε του αγώνα ξανά με δύο γκολ, όμως η Παλαιόχωρα με λυτρωτή τον Σαντσόλλι έσωσε τον βαθμό στην εκπνοή.

Στο 36′ έγινε το 1-0 για τον Πανακρωτηριακό: Μετά από αντεπίθεση και πάσα του Παπαδάκη στην καρδιά της άμυνας, ο Κοπανάκης με πολύ ωραίο σουτ στη γωνία άνοιξε το σκορ.

Στο 42′ ο Σαντσόλλι που ήταν ο πιο επικίνδυνος από πλευράς φιλοξενούμενων, είχε ευκαιρία για το 1-1, αλλά αστόχησε από εξαιρετική θέση.

Η Παλαιόχωρα κατάφερε τελικά με την έναρξη του δευτέρου μέρους να φέρει τούμπα το ματς.

Αρχικά στο 57′ από σουτ του Λιτσαρδάκη και απόκρουση του Χατζηδάκη, ο Σαντσόλλι πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-1 από κοντά. Μάλιστα λίγο μετά στο 59′ ξανά με πρωταγωνιστή τον Σαντσόλλι, η Παλαιόχωρα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του ίδιου και ο Μανουσάκης από τα 11 βήματα πέτυχε την ολική ανατροπή (1-2).

Το ματς όδευε στο φινάλε και η Παλαιόχωρα έδειχνε ότι μπορεί να φύγει με νίκη από το Ακρωτήρι, ωστόσο το ματς είχε τρομερό φινάλε στο τελευταίο 10λεπτο.

Στο 83′ ο Γκιούλα κέρδισε πέναλτι και ο Κοπανάκης ισοφάρισε αρχικά σε 2-2. Στις καθυστερήσεις έγινε μάλιστα η νέα ανατροπή. Από σέντρα του Καλλέργη, ο Κοπανάκης ξανά με εξαιρετική κεφαλιά πέτυχε χατ τρικ αλλά και το 3-2 για τον Πανακρωτηριακό (φωτ. κάτω).

Το ματς είχε λίγα λεπτά ακόμα και στις καθυστερήσεις… των καθυστερήσεων, έγινε το 3-3. Στην τελευταία φάση του αγώνα, από κόρνερ του Μανουσάκη, ο Σαντσόλλι με προβολή πέτυχε την ισοφάριση και αμέσως μετά ακολούθησε η λήξη (φωτ. κάτω).

Διαιτητής: Κασσελάκης
Βοηθοί: Κωσταμένα – Μπαντά

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης): Χατζηδάκης, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης, Μακράκης, Πέτικας, Παπαδάκης, Ξανθουδάκης (57′ Καλλέργης), Ν. Ανδρεαδάκης (66′ Περράκης), Κοπανάκης (90′ Μπικάκης), Παπαδεράκης (57′ Σηφάκης), Γκιούλα (90′ Κουκουράκης)

Παλαιόχωρα (Βασίλης Τσαρτσίδης): Δασκαλάκης, Κοντάκης, Τζαγκαράκης, Λιτσαρδάκης, Σινάνι, Γκιέργκι, Καλλέρης (46′ Κοσμάς), Κουφάκης, Τσούκα (46′ Καστρινάκης), Μανουσάκης, Σαντσόλλι,