Ανέβασε… στροφές στο δεύτερο ημίχρονο (pics)

Παλαιόχωρα ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ | 21 Αυγούστου 2016, 19:56

Μετά τον Πανακρωτηριακό η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ νίκησε σε φιλικό παιχνίδι ακόμα μία ομάδα που έχει υψηλές βλέψεις στο τοπικό, την Παλαιόχωρα (5-1).

Οι “ερυθρόλευκοι”, μετά από ένα μέτριο γι’ αυτούς πρώτο ημίχρονο, ανέβασαν… στροφές στο δεύτερο 45λεπτο, όπου και σημείωσαν τέσσερα γκολ.

Η Παλαιόχωρα έδειξε εξαιρετική εικόνα στο πρώτο ημίχρονο, όπου έβαλε… δύσκολα στο ΙΝΚΑ, ενώ είχε σημαντικές ευκαιρίες και για δεύτερο γκολ στην αρχή του β’ ημιχρόνου.

zaxarakis

Ο Ζαχαράκης μόλις έχει ισοφαρίσει σε 1-1

Στο 10’ ο Περδικάκης άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα του Τσικουδάκη, ενώ στο 20’ ισοφάρισε ο Ζαχαράκης με δυνατή κεφαλιά, έπειτα από φάουλ του Μανουσάκη.

Στο 48’ ο Τσίτας με ωραία κεφαλιά από σέντρα του Σταθινάκη έκανε το 2-1, ενώ στη συνέχεια ο Ψαράκης… άγγιξε δύο φορές την ισοφάριση. Ο Αποστολόπουλος, που έδειξε αρκετή διάθεση για το ΙΝΚΑ, είχε την ευκαιρία να κάνει το 3-1 στο 58’, αλλά ο Γύπαρης επενέβη θετικά.

panigirismoi gia 3 1

Οι πανηγυρισμοί για το 3-1

Στο 75’ ο Κυτράκης, στην πρώτη του επαφή μετά που ξαναμπήκε στο παιχνίδι, σκόραρε με κεφαλιά από κόρνερ του Γκουτσίδη (3-1).

vestakis

Ο Βεστάκης δευτερόλεπτα μετά το γκολ που πέτυχε

Στο 80’ ο Βεστάκης αξιοποίησε πάσα του Αποστολόπουλου για το 4-1 και ο τελευταίος πέτυχε το 5-1 στο 85’ από πάσα του Παπαθανασίου.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης
Βοηθοί: Σινιοράκης-Κουρκουμελάκης

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (Γιάννης Κατσούλης): Βλαχάκης, Ασκητίδης (46’ Γαλανίδης), Κυτράκης (65’ Σφακιωτάκης), Σάμπα (65’ Κομπογεννητάκης), Σταθινάκης, Γιακουμάκης (75’ Κυτράκης), Ζντραβκόβιτς (46’ Ταταράκης), Περδικάκης (65’ Γκουτσίδης), Τσικουδάκης (65’ Παπαθανασίου), Δρακάκης (57’ Αποστολόπουλος), Τσίτας (65’ Βεστάκης).

Παλαιόχωρα (Βασίλης Παπαδάκης): Συροκάκης (46’ Γύπαρης), Θεοδωράκης, Ζαχαράκης, Τσαρτσίδης, Μποχώνης (79’ Θεοδωρακόπουλος), Μποτωνάκης, Μανουσάκης, Τζαγκαράκης (57’ Καστρινάκης), Κουλούρης (67’ Παπαδοκωνσταντάκης), Ζαϊμίδης (75’ Λιτσαρδάκης), Ψαράκης (79’ Καρανάκης).