Άνετα ο Ολυμπιακός Βόλου 3-0 την ΑΕΠ Κοζάνης

Football League 13 Μαΐου 2021, 19:25

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 3-0 της ΑΕΠ Κοζάνης στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Football League.

Συνεχίσθηκε με τη διεξαγωγή της αναμέτρησης Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕΠ Κοζάνης η 11η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Football League. Η Θεσσαλική ομάδα “χτύπησε” τρεις φορές στο δεύτερο ημίχρονο φθάνοντας σε μία άνετη επικράτηση κόντρα στον ουραγό της βαθμολογίας.

Τα τρία τέρματα της αναμέτρησης:

61′ 1-0. Ο Βουκελάτος εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιαννίτσης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

76′ 2-0. Ο Παπαδημητρίου βγήκε στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενουμένων έπειτα από μπαλιά του Κόλα κι από πλάγια θέση πλάσαρε εύστοχα.

81′ 3-0. Ο Μπουτζίκος έκλεισε το σκορ μετά από ατομική προσπάθεια από αριστερά και διαγώνιο σουτ.

Δύο δοκάρια στο παιχνίδι, από ένα για κάθε ομάδα. Στο 32ο λεπτό ο Κόλα επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα “τράνταξε” το οριζόντιο δοκάρι του Σταυρίδη, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων το δυνατό σουτ του Λι προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Λαδά.

Με την ολοκλήρωση του αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλους έφθασε στους 16 βαθμούς, παραμένοντας πέμπτος, ενώ η ομάδα της Κοζάνης έχει μείνει στους τρεις βαθμούς που την κρατούν στον πάτο της βαθμολογίας. Η 11η αγωνιστική πάντως δεν ολοκληρώθηκε καθώς αναβλήθηκε η αναμέτρηση της προωτ0όρου Καβάλας με τον Θεσπρωτό.

Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Βογιατζής (Καρδίτσας)
4ος διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)

Ολυμπιακός Βόλου: Λαδάς, Σκοπελίτης (84′ Πέλκας), Μπουτζίκος (84′ Κατσούκης), Γιαννίτσης, Φιλίποβιτς, Γκιοατά, Κόλα, Βουκελάτος (73′ Κολέλα), Νικλητσιώτης (67′ Ερέρα), Τζούριτς (46′ Τσαγκαλίδης), Παπαδημητρίου.

ΑΕΠ Κοζάνης: Σταυρίδης, Τρουμπούκης (62′ Κυριαλάνης), Τσικόπουλος (79′ Λι), Κοτταρίδης, Παπαδόπουλος, Ντούκα, Πάλλας (79′ Τσελέπης), Ντινόπουλος (46′ Αιχμαλωτίδης), Ταΐρης, Βοριαζίδης (79′ Τσιάρας), Φωλίνας.