Άνετα η Γλυφάδα 4-0 τον ΟΦΗ

Ποδόσφαιρο Γυναικών | 29 Μαΐου 2021, 23:15

Με το ευρύ 4-0 πέρασε από το Γάζι η Γλυφάδα σε αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της Α' Εθνικής Γυναικών.

Ο ΟΦΗ παρέμεινε στους εννέα βαθμούς, οι οποίοι μεταφράζονται σε δύο νίκες – τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες (σε επτά παιχνίδια). Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν μόλις στο 4ο λεπτό με δυνατό σουτ της Κόλλια (0-1).

Νωρίς, μόλις στο 10ο λεπτό, έγινε και το 0-2 με μακρινό σουτ (από τα 35 μέτρα) της Καπνίση που έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας της Αποστολάκη. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο ΟΦΗ πίεσε για να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς χωρίς όμως αποτέλεσμα για να έρθει το 60ο λεπτό που μπήκε το ωραιότερο τέρμα της αναμέτρησης έπειτα από κεραυνό της Μακρή, η οποία ήταν ο τελικός αποδέκτης του συνδυασμού των Νίκα, Κόλλια και Καπνίση.

Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε η Καπνίση με το δεύτερο προσωπικό της τέρμα έπειτα από πάσα της Nagel, η οποία πέρασε οποία βρήκε μπροστά της και πάσαρε στη σκόρερ.

Διαιτητής: Κουκλάκης (Χανίων)
Βοηθοί: Στεφανίδου – Οβάκογλου (Χανίων)
Παρατηρητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

ΟΦΗ (Σταμάτης Μαματζάκης): Ε. Αποστολάκη, Ε. Παπακωνσταντή, Ι. Σηφάκη, Γ. Συμεωνίδη, Μ. Αραβιάκη, Β. Κυδωνάκη, Μ. Κουνάλη, Μ. Κοκοτσάκη, Κ. Γεμιστού (Μ. Δαφέρμου), Λ. Νικηταρά, Χ. Πιττά (Α. Μανιάδη)

Όσον αφορά τις υπόλοιπες Κρητικές ομάδες, ο Εργοτέλης αγωνίζεται την Κυριακή στο Άργος, ενώ ο Αστέρας απολαμβάνει ρεπό πριν το Κρητικό ντέρμπι με τον ΟΦΗ στο Ρέθυμνο για την επόμενη (10η) αγωνιστική. Αναλυτικότερα: