Αναζητείται η… πρώτη νίκη στον Α’ όμιλο

Super League 2 6 Νοεμβρίου 2022, 10:33

Μετά από δύο ισόπαλα παιχνίδια στον Α' όμιλο της Super League 2 μένει να φανεί αν υπάρξει... νικητής (ή νικητές) σε κάποιο από τα τέσσερα που ακολουθούν την Κυριακή (06/11).

/Bella Pizza

Οι δύο πρώτες αναμετρήσεις στην πρεμιέρα του Α’ ομίλου έληξαν ισόπαλες με το ίδιο σκορ (Βέροια – ΠΑΟΚ 1-1, Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός 1-1).

Στη Νέα Τρίγλια Χαλκιδικής ο Απόλλων Πόντου – που την περυσινή σεζόν έσωσε την κατηγορία στον δεύτερο γύρο – θα συναντηθεί με μία ομάδα της οποίας η συμμετοχή στο πρωτάθλημα ήταν αμφίβολη, τον Διαγόρα, ο οποίος κατόπιν δικής του επιθυμίας άλλαξε όμιλο και από τον Νότιο βρέθηκε στον Βόρειο.

Η ιστορική ΑΕΛ στη δεύτερη διαδοχική σεζόν της στη Super League 2 ευελπιστεί στην άνοδο – επιστροφή στη μεγάλη κατηγορία και υποδέχεται τον νεοφώτιστο στις επαγγελματικές κατηγορίες και συντοπίτη της Ηρακλή Λάρισας.

Ο Μακεδονικός που επέστρεψε μετά από χρόνια στις επαγγελματικές κατηγορίες και ελπίζει να… παραμείνει, υποδέχεται τη Νίκη Βόλου που έχει ως στόχο την άνοδο στη πρώτη κατηγορία.

Η αυλαία για τις αναμετρήσεις της Κυριακής θα πέσει με το Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας, με τον “Γηραιό” να βρίσκεται για δεύτερη διαδοχική σεζόν στην κατηγορία και την ομάδα της Πέλλας από την άλλη να θέλει μία δεύτερη επιτυχημένη χρονιά.

Η 1η αγωνιστική για τον Α’ όμιλο, θα ολοκληρωθεί τη Δευτέρα 7 Νοεμβρίου με τον Παναθηναϊκό Β’ να υποδέχεται τον Απόλλωνα Λάρισας.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
1η αγωνιστική
Παρασκευή 4 Νοεμβρίου
Βέροια – ΠΑΟΚ Β 1-1
(90+5′ πέν. Μπουόλι – 54′ Χατζηστραβός)

Σάββατο 5 Νοεμβρίου
Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός 1-1
(81′ πέν. Σαΐντ  – 69′ Δρίτσας)

Κυριακή 6 Νοεμβρίου
15:00 Απόλλων Πόντου – Διαγόρας (Δημοτικό Νέας Τρίγλιας)
15:00 ΑΕΛ – Ηρακλής Λάρισας (Αλκαζάρ)
15:00 Μακεδονικός – Νίκη Βόλου (Μακεδονικού)
15:00 Ηρακλής – Αλμωπός Αριδαίας (Καυτανζόγλειο)

Δευτέρα 7 Νοεμβρίου
15:15 Παναθηναϊκός Β – Απόλλων Λάρισας (Μ. Κρητικόπουλος – ΕΡΤ 3)

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

Η επόμενη αγωνιστική (2η)
Διαγόρας-Αναγέννηση Καρδίτσας
Ηρακλής Λάρισας-Απόλλων Πόντου
ΠΑΟΚ Β-ΑΕΛ
Νίκη Βόλου-Βέροια
Απόλλων Λάρισας-Μακεδονικός
Θεσπρωτός-Παναθηναϊκός Β
Αλμωπός Αριδαίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Ηρακλής

Estrella
10 years theatro
Gyrothalassia
Chania cash
Minetta top plus
KTEO Κρήτης
/blentcoffee

Rabona ad