Ανατροπή με Σταυρουλάκη στη Λιβαδειά για την Κ17

Πλατανιάς | 11 Δεκεμβρίου 2017, 14:29

Παρά τις σημαντικές απουσίες που είχε η ομάδα Κ17 του Πλατανιά κατάφερε να επικρατήσει εκτός έδρας με 2-1 του Λεβαδειακού, ανατρέποντας το εις βάρος της 1-0 με το οποίο ολοκληρώθηκε το ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν λάθος στην άμυνα και άνοιξαν το σκορ στο 36′ με κεφαλιά του Κατσικαλάκη από κοντινή απόσταση, ενώ ο Νικοάρα “κράτησε” το σκορ στο 1-0 με αποκρούσεις σε προσπάθειες των Μολέ (37′) και Λαζίδη (42′).

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε η ανατροπή, με την ομάδα του Γιώργου Ριτζάκη να φτάνει αρχικά στην ισοφάριση στο 55′. Ο Στεφανίδης κέρδισε πέναλτι (το αποκαλούν “ανακάλυψη” στην επίσημη ιστοσελίδα τους οι Βοιωτοί) και ο Σταυρουλάκης το αξιοποίησε για το 1-1.

Stavroulakis Tzougrakis
Αριστερά ο σκόρερ Σταυρουλάκης και δεξιά ο αρχηγός της Κ17 Τζουγκράκης

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής (Σταυρουλάκης) πέτυχε και το 1-2 στο 74′ με σουτ έπειτα από ωραία προσπάθεια του Καραταράκη. Στο 87′ ο Νικοάρα αρνήθηκε το γκολ στον Γερακιό και στο 91′ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

Διαιτητής: Παπαποστόλου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Δελχάς-Κελεπούρης (Εύβοιας)

Λεβαδειακός (Βαγγέλης Λέντας): Κωνσταντινόπουλος, Σαχίνης, Σκλαβούνος (31’ λ.τρ. Σουλιντζής), Γερακιός, Μολές, Γιαννακός (56’ Καρασάββας), Κατσικαλάκης (81’ Λυμπέρης), Κασμάς, Λέτης, Τσάπρας, Λαζίδης (74’ Τσώκος).

Πλατανιάς (Γιώργος Ριτζάκης): Νικοάρα, Ψαρουδάκης (53’ λ.τρ. Φασαράκης), Νταγκουνάκης, Μαράκης, Τζουγκράκης, Μαλαμας, Νικολάι, Στεφανίδης, Φραγγεδάκης (79’ Αλιφεράκης), Σταυρουλάκης (83’ Μαρκαντωνάκης), Σκέντζος (60’ Καραταράκης).