Άλλος ο ΠΑΟΚ του Ίβιτς

Super League 1 12 Μαρτίου 2016, 22:48

Το πρώτο του τρίποντο, μακριά από το... σπίτι του, μέσα στο 2016, κατέκτησε ο ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο. Ο Ιβιτς στο ντεμπούτο του, οδήγησε το "Δικέφαλο του Βορρά" στη νίκη επί του Παναιτωλικού με 3-0.

Προφανώς ο Βλάνταν Ίβιτς δεν θα περίμενε τέτοιο ντεμπούτο στον πάγκο του ΠΑΟΚ. Όχι απλά ιδανικό, αλλά… ονειρεμένο. Ο δικέφαλος, με τις πινελιές του Σέρβου τεχνικού, νίκησε εύκολα στο Αγρίνιο τον Παναιτωλικό με 3-0, κερδίζοντας για πρώτη φορά μέσα στο 2016 μακριά από την Τούμπα. Βασικό ήταν το πρώτο διπλό στο πρωτάθλημα μετά τις 30 Νοεμβρίου, όταν είχε κερδίσει με 3-1 στην Μυτιλήνη την Καλλονή

Ο ΠΑΟΚ ήταν… εντυπωσιακός στα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης, χάνοντας τέσσερις απίστευτες ευκαιρίες για να σκοράρει. Το γκολ πάντως ήρθε στο 22’ με τον Αθανασιάδη. Στο 39’ ήρθε και το δεύτερο γκολ και πάλι με τον Αθανασιάδη.

Η έντονη βροχόπτωση στο δεύτερο ημίχρονο μετέτρεψε  τον αγωνιστικό χώρο σε εστία λιμνών, αλλά ακόμα κι έτσι  ο ΠΑΟΚ πέτυχε και  τρίτο γκολ με τον Κοροβέση. Νωρίτερα πάντως οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 68’ με τον Μουνιός.