Άλλος ΑΟΧ με Αχαρναϊκό – “Φουλ” δράση την Κυριακή το μεσημέρι

Χανιά | 4 Δεκεμβρίου 2016, 8:34

Παρένθεση απαιτείται να αποτελέσει για τον Α.Ο.Χανιά, το ματς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό που ρίχνει το βάρος στην αναμέτρηση με τον Αχαρναϊκό στο γήπεδο Μάλεμε για την 4η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ.

planakis

 

Ο ΑΟΧ προέρχεται (στο πρωτάθλημα) από μια σημαντική νίκη επί του Πανσερραϊκού (εκτός έδρας) και θα επιδιώξει για δεύτερη σερί νίκη απέναντι στο επικίνδυνο Αχαρναϊκό που έχει ξεκινήσει με 2 νίκες και μια ήττα στο πρωτάθλημα (έχει υποστεί και αφαίρεση 2 βαθμών από πέρυσι).

Ο Θοδωρής Γκάτζιος προετοίμασε την ομάδα του για αυτό το ματς, έχοντας λίγο χρόνο διαθέσιμο, ωστόσο στις τάξεις του ΑΟΧ επικρατεί αισιοδοξία για ένα καλό αποτέλεσμα. 

Για το ματς αυτό θα πρέπει φυσικά, να ληφθεί υπόψιν ότι θα διεξαχθεί στο γήπεδο Μάλεμε (θα παίξει για πρώτη φορά εκεί ο ΑΟΧ), ενώ σίγουρες απουσίες θα είναι οι Ζόρο και Κοζάκης.

Παράλληλα με τον ΑΟΧ, την Κυριακή (4/12) στις 15:00 θα διεξαχθούν ακόμα 5 αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής. Πέραν του Πανθρακικός-Κισσαμικός δεσπόζει η εκτός έδρας δύσκολη αποστολή του Απόλλωνα Αθηνών στην Καρδίτσα, με αντίπαλο την Αναγέννηση.

Αναλυτικά πρόγραμμα και διαιτητές της 4ης αγωνιστικής της Φούτμπολ Λιγκ:

Κυριακή (4/12)

15.00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων 

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Τζάνης (Τρικάλων), Διαμάντης (Έβρου)

4ος: Μάντζιος (Ηπείρου)

15.00 Παναιγιάλειος – Αγροτικός Αστέρας 

Διαιτητής: Γκοβέσης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας), Καλαμπόκης (Αιτ/νίας)

4ος: Ματσούκας (Αιτ/νίας)

15.00 Σπάρτη – Αιγινιακός 

Διαιτητής: Μιχελής (Πειραιά)

Βοηθοί: Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Λάμιας (Μεσσηνίας)

4ος: Νίκας (Μεσσηνίας)

15.00 Πανθρακικός – Κισσαμικός 

Διαιτητής: Τζουμαλάκης (Σερρών)

Βοηθοί: Ζιγκερίδης (Σερρών), Κούλα (Ξάνθης)

4ος: Κυριαζίδης (Έβρου)

15.00 Α.Ο.Χανιά – Αχαρναϊκός 

Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Μαυρουδής, Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)

4ος: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

15.00 Λαμία – Πανελευσινιακός 

Διαιτητής: Φώτης (Εύβοιας)

Βοηθοί: Σοφός, Παγούρας (Βοιωτίας)

4ος: Ψυχούλας (Βοιωτίας)

Δευτέρα (5/12)

15.00 Καλλιθέα – Πανσερραϊκός 

Διαιτητής: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής), Τζιλίρης (Πειραιά)

4ος: Αντιπαριώτης (Αν. Αττικής)

15.00 Άρης – Καλλονή 

Διαιτητής: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)

Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μαλανδρής (Χαλκιδικής)

4ος: Γκουγκούδης (Σερρών)

Τετάρτη (7/12)

15.00 Τρίκαλα – ΟΦΗ 

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Πάτρας, Η. Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

4ος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

karta antonis garden
/psiloritischania