kmf athlitiko1

Στίβος

22 "Κρητικά" μετάλλια στην 1η ημέρα του Πανελληνίου Κ16

Ξεκίνησαν τη Δευτέρα (13/07) και θα ολοκληρωθούν την Τρίτη (14/07) οι αγώνες του 5ου (και τελευταίου) ομίλου του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κ16 στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.

Υπενθυμίζουμε ότι στους αγώνες του 5ου ομίλου συμμετέχουν αθλητές και αθλήτριες από τις ΕΑΣ Πειραιά και Νοτιοδυτικής Αττικής, Κρήτης, Χίου / Σάμου - Ανατολικής Στερεάς / Εύβοιας.

22 μετάλλια, οκτώ εκ των οποίων χρυσά, ήταν ο (εντυπωσιακός) απολογισμός της πρώτης ημέρας των αθλητών και των αθλητριών από τα Κρητικά σωματεία. Αναλυτικά η κατάταξη όλων των "Κρητικών":

Αγοριών 150 Μέτρα
4. Νικόλαος Πάγκαλος (ΑΟ Λασιθίου) 17.83 (Σημείωση: 17.828)
5. Βασίλειος Μαλιχούτης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 17.83 (Σημείωση: 17.829)
10. Πέτος Παπαγιάννης (Σητειακός ΑΟ) 18.11

Αγοριών 3000 Μέτρα
8. Στέφανος Τερζάκης (ΟΦΗ) 14:23.94

Αγοριών 200 μέτρα Εμπόδια
2. Μύρων Ρεθυμνιωτάκης (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) 26.16
3. Γεώργιος Ανδρουλιδάκης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 27.01
6. Ιωάννης Λιόλιος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 27.54
-. Πέτρος Ζελιαναίος (ΟΦΗ)

Αγοριών 2000μ Φυσικά Εμπόδια
1. Αρέστης Τσαλλέκου (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 6:47.98
4. Στυλιανός Ξυπάκης (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) 7:14.54
6. Αριστείδης Λουκάκης (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) 8:36.61

Αγοριών 4 x 80μ Σκυταλοδρομία
2. ΑΟ Λασιθίου 37.23 (ΝΤΑΦΟΣ, ΣΓΟΥΡΟΣ ΣΤΕΦΑΣ, ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΗΣ, ΠΑΓΚΑΛΟΣ)
3. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 37.61 (ΚΛΕΤΣΑΣ, ΚΑΛΑΝΔΡΑΝΗΣ, ΜΑΛΙΧΟΥΤΗΣ, ΜΗΛΙΟΣ)

Αγοριών Άλμα σε Ύψος
1. Ιωάννης Αγάπης (Αθλητική Ακαδημία Ηρακλείου) 1.68m
-. Δημήτριος Ταρλάμης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)

Άλμα Τετραπλούν
1. Σάββας Χαραλαμπάκης (ΟΦΗ) 16.38m
2. Πέτρος Παπαγιάννης (Σητειακός ΑΟ) 15.18m
8. Μάριος - Ιωάννης Ρουνάκης (ΑΟ Λασιθίου) 13.95m

Αγοριών Σφαιροβολία
1. Ανδρέας Πενταράκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 16.42m
7. Ανδρέας Μαθιουδάκης (ΟΦΗ) 12.40m

Αγοριών Σφυροβολία
1. Σοφοκλής Κουβεδάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 62.45m
2. Κυριάκος Γουμενάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 56.15m
3. Ιωάννης Τρυπιδάκης (ΟΦΗ) 47.34m
6. Νικόλαος Παπαδόπουλος (ΓΕ Ηρακλείου) 38.23m

Κοριτσιών 150 Μέτρα
6. Μαρία Κουτσελάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 20.54
8. Κλεοπάτρα Κρασαδάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 20.58
9. Ελπίδα Παυλάκη (ΟΚΑ Αρκάδι) 20.64

Κοριτσιών 1200 Μέτρα
1. Μαρία Παπαγιαννάκη (ΟΦΗ) 3:49.52
4. Νίκη Μαρνέλλου (ΓΕ Ηρακλείου) 4:00.75
6. Μαρία Αποστολάκη (ΟΦΗ) 4:01.93

Κοριτσιών 3000 Μέτρα
2. Καλλιόπη Στεφανουδάκη (ΟΦΗ) 11:17.42
4. Δάφνη Βάρδα (ΑΟ Λασιθίου) 11:43.61

Κοριτσιών 200μ Εμπόδια
8. Αλεξάνδρα Λαδιανού (ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου) 31.56
10. Μαρκέλλα Κατζουράκη (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) 32.07

Κοριτσιών 2000μ Φυσικά Εμπόδια
1. Αλεξάνδρα Βραβορίτη (ΟΚΑ Αρκάδι) 7:44.94
2. Έβα Τούτσι (ΟΦΗ) 8:03.23
3. Χριστίνα Παπαχατζάκη (ΟΦΗ) 8:33.14

Κοριτσιών 4 x 80μ Σκυταλοδρομία
1. ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος 41.32 (ΣΑΜΠΑΝΗ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΚΗ, ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΡΑΚΗ)
4. ΟΦΗ 42.12 (ΑΡΝΑΟΥΤΙΔΗ, ΣΑΑΤΣΑΚΗ, ΣΕΡΑΦΕΙΜΙΔΗ, ΑΣΤΡΙΝΑΚΗ)
8. ΓΕ Ηρακλείου 43.11 (ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ, ΘΕΟΧΑΡΑΚΗ, ΣΑΜΙΩΤΑΚΗ, ΣΑΡΙΔΑΚΗ)
13. ΟΚΑ Αρκάδι 43.56 (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ, ΠΑΥΛΑΚΗ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ, ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ)
19. ΑΟ Λασιθίου 46.03 (ΚΑΖΑΝΟΥ, ΚΤΕΝΑΚΗ, ΦΑΙΤΟΥ, ΑΡΧΟΥ)

Κοριτσιών Άλμα Επί Κοντώ
2. Αγγελική Σταφυλαράκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 2.90m
6. Θάλεια Γρηγορομιχελάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 2.00m
7. Φωτεινή Ιωαννίδη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 2.00m

Άλμα Τετραπλούν
1. Γεωργία Σκορδαλάκη (ΟΦΗ) 13.50m
4. Νικολέτα Κιοκάι (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 12.88m
5. Λορένα Σάλλα (ΟΦΗ) 12.80m
6. Μαρία Χορευτάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 12.78m

Κοριτσιών Δισκοβολία
3. Κωνσταντίνα Τοχταμη (ΟΦΗ) 30.95m
4. Νίκη Κιμιωνή (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 30.61m
5. Σταυρούλα Μπονάτου (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 29.28m
7. Βικτωρία Καραγκεζίδη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 28.45m
8. Φωτεινή Καλογερίδη (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 27.45m

Κοριτσιών Ακοντισμός
3. Δανάη Αραμπατζή (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) 36.80m
4. Άννα-Μαρία Φάκου (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) 36.10m
5. Μαρίνα Τοπι (Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης) 35.00m
-. Σοφιά Παπαδοπούλου (ΓΕ Ηρακλείου)

karta antonis garden