kmf athlitiko1

Στίβος

Τα αποτελέσματα των Διασυλλογικών Αγώνων Κ16 στα Χανιά

Με τη συμμετοχή συλλόγων από τα Χανιά και το Ρέθυμνο πραγματοποιήθηκαν οι Διασυλλογικοί Αγώνες Κ16, στο Εθνικό Στάδιο "Ελενα Βενιζέλου", την Κυριακή (29/06). 

Σε επίπεδο Κρήτης η "σκυτάλη" περνάει τη Δευτέρα (29/06) σε Παγκρήτιο Στάδιο και ΕΑΚ Ελευθερίας για τον όμιλο στον οποίο θα συμμετάσχουν σύλλογοι από Ηράκλειο και Λασίθι.

Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι σε κάθε αγώνισμα:

Αγόρια Κ16
80μ.
1.Μήλιος Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 9.55
2.Καλανδράνης Θανάσης (Ελ. Βενιζέλος) 10.24
3.Κλέτσας Νίκος (Ελ. Βενιζέλος) 10.50

150μ.
1.Μαλιχούτης Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 18.40
2.Ευθυμάκης Γιάννης (Κύδων) 19.43
3.Ζώης Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 19.63

1200μ.
1.Συριανόγλου Γαβριήλ (Αρκάδι) 3:59.91
2.Παπαδάκης Γιάννης (Κύδων) 4:00.17
3.Σαπουνάκης Αντώνης (ΑΟ Κισάμου) 4:20.85

200μ. εμπόδια
1.Λιόλιος Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 27.45

Υψος
1.Ταρλάμης Δημήτρης (Ελ. Βενιζέλος) 1.67
2.Δράγασης Μανόλης (ΓΑΣ Περάματος) 1.50

Μήκος
1.Μαλεφάκης Γιάννης (Θύελλα Καλάθενων) 4.84
2.Παπαγεωργίου Γιάννης (Αρκάδι) 4.39

Τετραπλούν
1.Παπαδοκοκολάκης Λευτέρης (Κύδων) 12.60

Σφαιροβολία
1.Πενταράκης Ανδρέας (Ελ. Βενιζέλος) 15.04
2.Σημαντηράκης Σταύρος (Θύελλα Καλάθενων) 12.04
3.Μπιτσάκης Γιάννης (ΑΟ Κισάμου) 10.97

Δισκοβολία
1.Κουβεδάκης Σοφοκλής (Ελ. Βενιζέλος) 48.60
2.Δημητρουλάκης Μανόλης (Ελ. Βενιζέλος) 35.40
3.Γρηγορομιχελάκης Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 27.24

Σφυροβολία
1.Κουβεδάκης Σοφοκλής (Ελ. Βενιζέλος) 63.08
2.Γουμενάκης Κυριάκος (Ελ. Βενιζέλος) 60.69
3.Κολομπάκης Νίκος (Ελ. Βενιζέλος) 24.42

Ακοντισμός
1.Δημητρουλάκης Μανόλης (Ελ. Βενιζέλος) 45.23
2.Μαμαλάκης Γιώργος (Αρκάδι) 44.83
3.Κομπογεννητάκης Αντώνης (ΑΟ Κισάμου) 20.99

4Χ80μ.
1.Ελ. Βενιζέλος 38.36
Καλανδράνης Α. - Ζώης Ι. - Μαλιχούτης Β. - Μήλιος Β.
2.Κύδων 40.63
Παπαδοκοκολάκης Λ. - Ευθυμάκης Ι. - Κοσμαδάκης Στ. - Φραγκούλης Β.

Κορίτσια Κ16
80μ.
1.Σαμπάνη Βέτα (Ελ. Βενιζέλος) 11.01
2.Κωνστανταράκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 11.10
3.Κακογιαννάκη Θεανώ (Αρκάδι) 11.31

150μ.
1.Παυλάκη Ελπίδα (Αρκάδι) 20.75
2.Μανουσάκη Νεφέλη (Κύδων) 21.23
3.Παπαδεράκη Αργυρώ (Κύδων) 21.36

1200μ.
1.Γκούμα Δέσποινα (Ελ. Βενιζέλος) 4:10.70
2.Σαρμάνη Μαρία (Αρκάδι) 4:20.52
3.Σταθοπούλου Ειρήνη (Αρκάδι) 4:21.66

3000μ.
1.Σταματεράκη Ανδριάνα (Κύδων) 13.45.32

2000μ. φυσ. εμπόδια
Βραβορίτη Αλεξάνδρα (Αρκάδι)
Κοτσίφη Ευρίκλεια (Αρκάδι)

80μ. εμπόδια
1.Καράκη Μιχαέλα (Ελ. Βενιζέλος) 13.28
2.Αργυροπούλου Τζωρτζίνα (Ελ. Βενιζέλος) 13.55

200μ. εμπόδια
1.Διαμαντάκη Ευαγγελία (Θύελλα Καλάθενων) 32.47
2.Παπουτσιδάκη Βασιλική (Αρκάδι) 33.22

Υψος
1.Ανγινό-Παπαδάκη Ελισάβετ (Ελ. Βενιζέλος) 1.56
2.Σολιδάκη Δανάη (Κύδων) 1.48
3.Τσώτρη Ελευθερία (Ελ. Βενιζέλος) 1.30

Επί κοντώ
1.Σταφυλαράκη Αγγελική (Ελ. Βενιζέλος) 2.70
2.Ιωαννίδη Φωτεινή (Ελ. Βενιζέλος) 2.30
3.Γρηγορομιχελάκη Θάλεια (Ελ. Βενιζέλος) 2.00

Μήκος
1.Αναστασιάδη Μαρία (Αρκάδι) 4.37
2.Σπάσοβσκα Μελίνα (Θησέας) 4.23
3.Ιορδανίδου Γεωργία (Αρκάδι) 4.06

Τετραπλούν
1.Πετρίδου Μαρία (Κύδων) 11.86

Σφαιροβολία
1.Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα (ΑΟ Κισάμου) 9.26
2.Μαραθάκη Καλλιόπη (ΑΟ Κισάμου) 8.18
3.Φαραντάκη Χρυσάνθη (Θύελλα Καλάθενων) 8.14

Δισκοβολία
1.Μπονάτου Σταυρούλα (Ελ. Βενιζέλος) 30.87
2.Κιμιωνή Νίκη (Ελ. Βενιζέλος) 28.97
3.Καραγκεζίδη Βικτώρια (Ελ. Βενιζέλος) 28.33

Σφυροβολία
1.Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Ελ. Βενιζέλος) 61.05
2.Χειλουδάκη Κυριακή (Ελ. Βενιζέλος) 48.59
3.Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Ελ. Βενιζέλος) 46.03

Ακοντισμός
1.Φάκου Αννα-Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 31.84
2.Τεοντοσίου Μινοντόρα (Ελ. Βενιζέλος) 29.44
3.Πατεράκη Μαρία (Κύδων) 24.70

4Χ80μ.
1.Ελ. Βενιζέλος 42.98
Σταματάκη Καλ. - Σαμπάνη Βεν. - Αργυροπούλου Τζ. - Καράκη Μιχ.

2.Αρκάδι 44.13
Αναστασιάδου Μαρ. - Παυλάκη Ελπ. - Ιορδανίδου Γ. - Κακογιαννάκη Θαλ.

3.Κύδων 44.92
Σκουλά Ελ. - Αθουσάκη Στ. - Παπαδεράκη Αργ. - Μανουσάκη Νεφ.

3Χ1200μ.
1.Αρκάδι 13:37.05
Πατσάκη Μ. - Μυρσιλίδη Ελ. - Πετράκη Ιφιγ.

2.Ελ. Βενιζέλος 15:17.80
Ζήκα Χριστ. - Γκόγκα Ελ. - Μαρκαντωνάκη Αν.-Μ.

4Χ200μ. (μικτή)
1.Ελ. Βενιζέλος 1:51.74
Κλέτσας Ν. - Χασιώτη Λαμπρ. - Σταφυλαράκη Αγγ. - Λιόλιος Ι.

2.Αρκάδι 1:57.22
Σηφογιάννης Ανδρ. - Παπουτσιδάκη Βασ. - Νικηφόρου Κατ. - Κουσμίνας Βασ.

3.Θησέας 2:06.15
Κοκκινάκης Δημ. - Φατζηκμανώλη Ελπ. - Σπάσοβσκα Μελ. - Σμάλη Χρ.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ο απολογισμός για τη Θύελλα Κισσάμου  

karta antonis garden