Αφιέρωμα στη Γ’ Κατηγορία

Γ' Τοπικό - Γενικά Αφιερώματα | 18 Νοεμβρίου 2016, 15:17

Η τρίτη τη τάξει κατηγορία της ΕΠΣ Χανίων ξεκινάει την Κυριακή (20/11) με δύο αναμετρήσεις, σε Παλαιόχωρα και Νιο Χωριό.

Η Υρτακίνα, που θα χρησιμοποιεί το γήπεδο του ΑΟΠ ως έδρα μέχρι την ολοκλήρωση των εργασιών για την τοποθέτηση φυσικού χλοοτάπητα στο γήπεδο Καντάνου (αναμένεται να έχουν ολοκληρωθεί τον Ιανουάριο του 2017), υποδέχεται την ιδιαίτερα ενισχυμένη Πέργαμος, ενώ ο… επανακάμψας Νέος Σαμψών θα φιλοξενήσει τον νεοσύστατο Ήφαιστο.

Την Τετάρτη (23/11) το πρόγραμμα της πρεμιέρας ολοκληρώνεται με τα ματς Ιωνία 2000-Αγία Μαρίνα και Νέοι Μινωταύρου-Θησέας.

Δείτε το αφιέρωμα του συναδέλφου Γιώργου Δρακάκη στην εφημερίδα “Χανιώτικα Νέα” με αφορμή το ξεκίνημα του πρωταθλήματος:

ΑΟ Αγίας Μαρίνας

ao agias marinas sima

Πρόεδρος: Φασαράκης Χρήστος
Προπονητής: Λαμπιθιανάκης Γιώργος

Αποκτήθηκαν (όλοι από Γρανίτη): Κοσμίδης Χρήστος (Τ), Μαστοράκης Ιωάννης (Α), Αγγελόπουλος Ευάγγελος (Ε), Γωνιωτάκης Νικόλαος (Α), Δουρουντουδάκης Ιωσήφ (Μ), Ζωφάκης Μάριος (Α), Ζωφάκης Ανδρέας (Μ), Κουντουράκης Νίκος (Ε), Λυτινάκης Γιώργος (Ε), Μαστοράκης Νικόλαος του Ιωάννη (Α), Μαστοράκης Νικόλαος του Αριστείδη (Μ), Μαραγκάκης Αθανάσιος (Α), Μποτωνάκης Ιωάννης (Μ), Παντελάκης Αλέξανδρος (Α), Παρασκευόπουλος Στυλιανός (Τ), Σχοινοπλοκάκης Αναστάσιος (Μ), Σταματάκης Γεώργιος (Α), Τσουρουδιακάκης Στέλιος (Τ), Φουντουλάκης Δημήτριος (Μ), Χαζιράκης Αναστάσιος (Α), Λυτινάκης Ιωάννης (Μ), Τρουλάκης Γεώργιος (Ε), Καστρινάκης Αντρέας (Ε), Καλαϊτζάκης Ιωάννης (Μ)

Ήφαιστος Χανίων

ifaistos sima

Πρόεδρος: Αναστασόπουλος Γιώργος
Προπονητής: Οικονομάκης Χρήστος

Αποκτήθηκαν: Βροντάκης Σταύρος (Μ, Φωστήρας), Γκέτζερλης Παναγιώτης (ΜΕ, ελ. από Ν. Αστέρα), Δαμουλάκης Κυριάκος (Α, Φωστήρας), Ζαχαριουδάκης Γιώργος (Μ, Υρτακίνα), Κατάκης Κώστας (ΜΕ, Ατρόμητος Μ.), Κουνδουράκης Νίκος (Α, Φωστήρας), Κουτρούλης Αλέξανδρος (ΜΑ, ελεύθερος), Κουτρούλης Μπάμπης (Ε, Κρ. Αστέρας), Μακράκης Νίκος (ΜΑ Ηρακλής Νερ.), Μαλτεζάκης Νίκος (Α, ελεύθερος), Μητσώνης Μιχάλης (Ε, Παγχανιακός), Μοτσάνιε Ηλίας (Ε, Ίκαρος Μ.), Μουσαδάκης Μιχάλης (ΜΕ, Τάλως), Μωρόπουλος Νίκος (Μ, Περιβόλια), Παπουτσάκης Κώστας (ΜΑ, Άπτερα), Τσιραντωνάκης Ανδρέας (Τ, Βίτσι Φλώρινας), Χατζηνικολάου Κώστας (Τ, Απτερα)

Νέα δελτία: Κουβαριτάκης Ηρακλής (Α), Περδικάκης Κώστας (Μ)

Θησέας Περιβολίων

thiseas sima

Πρόεδρος: Γαλανάκης Αντώνης
Προπονητής: Ανδρεαδάκης Βαγγέλης

Αποκτήθηκαν: Χαλιβελάκης Βασίλης (Α, ελ. από Μινώταυρο), Ασλανίδης Ιάκωβος (Μ, Απτερα), Αλεξίου Βασίλης (Α, Νέος Ηρακλής), Καζέλης Ιάκωβος (Ε, Απτερα), Κατσανεβάκης Μανώλης (Α, Κρ. Αστέρας), Σταυρουλάκης Νίκος (Ε, Νέος Ηρακλής), Βακάκης Δημήτρης (Τ, Ικαρος Μ.), Χαλιβελάκης Κώστας (Μ, Κρ. Αστέρα), Σταυρουλάκης Δημήτρης (Ε, ελ. από Μινώταυρο) , Βερυκάκης Κυριάκος (Ε, Θύελλα Καλ.), Γκίρντις Παναγιώτης (Τ., ελεύθερος).

Ιωνία 2000

neo sima ionia

Πρόεδρος: Δρικάκη Ολγα
Προπονητής: Παλιουδάκης Αλέξανδρος

Αποκτήθηκαν: Καραμιχάλης Μάξιμος (Μ, Ηρακλής Ν., 29 ετών), Κουτσισβίλη Κώστας (Μ, Πλατανιάς, 17 ετών), Μαυροματάκης Αντώνης (Τ, ελεύθερος, 35 ετών), Καβρουδάκης Βαγγέλης  (Α, Κρ.Αστέρας, 16 ετών), Μουστάκας Μιχάλης (Μ, Κρ. Αστέρας, 16 ετών), Αποστολάκης Βασίλης (Ε, Πλατανιάς), Κελέσης Χριστόφορος (Μ, Περιβόλια, 15 ετών), Κορδάκης Αντώνης (Τ, Περιβόλια, 16 ετών), Μπελώνης Δημήτρης (Μ, Περιβόλια, 16 ετών) , Μιρουντ Μετά (Α, Απόλλων, 16 ετών)

Επέστρεψαν στην Ιωνία από τα Περιβόλια:  Λούλασι Αιμιλιάνο (Α, 16 ετών), Κατελανάκης Βαγγέλης (Μ, 15 ετών), Ιορντανοφ Κοσταντίν (Ε, 17 ετών), Νιαυραδάκης Νικ. (Ε, 16 ετών), Κατσιγαράκης Γιάννης (Ε, 16 ετών), Σούκα Μαριγκλέν (Μ, 16 ετών) και από τη Δόξα Χαϊντάρι Αντρυ (Μ, 16 ετών)

Νέα δελτία: Σαλιάσι Εντρι 17χρ (Α, 17 ετών), Σαϊτάνης Τασος (Α, 22 ετών), Κυρίτσης Θοδωρος (Ε, 17 ετών), Καραβοκύρης Σπύρος (Μ, 16 ετών), Σπυνθουράκης Αντ. (Α, 17 ετών), Κολοτούρος Γιαννης (Τ, 21 ετών)

Νέοι Μινωταύρου

neoi minotavrou sima

Πρόεδρος: Κάτσουνας Σωτήρης
Προπονητής: Κυπραίος Νίκος

Αποκτήθηκαν: Τόνιεβ Τάνιο (Μ, Ιδομενέα μέσω ΙΝΚΑ), Σουχλάκης Ευπρέπιος (Α, Ασπίδα), Θωμάς Χαρίλαος (Α, ελεύθερος), Πέττας Παναγιώτης (Μ), Ξάνθης Ιωάννης (Μ)-οι δύο τελευταίοι από ομάδες εκτός Κρήτης

Επέστρεψαν στην ομάδα οι: Μαρίνης Αντώνης (Α , από Περιβόλια), Ζαχαριουδάκης Αντώνης (Α , από Πέργαμο), Έξαρχος Βασίλης (Α, από Περιβόλια), Μπικουβαράκης Νίκος (Ε, από Περιβόλια), Κουμιωτάκης Γιώργος (Μ από Ικαρο Μ.)

Νέα δελτία: Λουπάσης Ιωάννης (Μ), Ζουριδάκης Στυλιανός (Μ), Δικιδίδης Στυλιανός (Τ)

Από τις Ακαδημίες του Μινώταυρου προωθήθηκαν οι: Πρασάκης Ευτ., Αγγελάκης Εμμ., Βασιλάκης Γ., Αμπράσι Βλ., Παντερμάκης Στ., Μουτσάνι Γ., Μανουσάκης Ν., Κουλουριδάκης Μ., Ντουλάκης Αντ.

Νέος Σαμψών Στύλου

neos samson sima

Πρόεδρος: Βατσάκης Μανούσος
Προπονητής: Τζιγκουνάκης Κώστας

Αποκτήθηκαν: Xαιρετάκης Αντώνης (Τ, Ικαρος Τ.), Κοτρωνάκης Γιώργος (Α, Κορωνίδα), Πελεκούδας Αποστόλης (Α, Αστέρας Χαλ.), Λεδάκης Μανώλης (Ε, Τιτάν), Τζομπανάκης Γιώργος (Ε, ελεύθερος), Παλάσης Γιώργος (Α, Ασπίδα), Μαυρεδάκης Στέλιος (Ε, Ηρακλής Νερ.), Σταθάκης Γιώργος (Α, Δάφνη), Πισσαδάκης Μανώλης (Μ, Τιτάν), Μανατάκης Δημήτρης (Α, Τιτάν), Κοκοτσάκης Φρέντυ (Ε, Ποσειδών Τσ.), Κοκοτσάκης Δημήτρης (Μ, Απτερα), Πανανάκης Μανώλης (Μ, Ποσειδών Τσ.), Μπόζης Δημήτρης (Τ, Χάλης), Λουκάς Ηλίας (Α, Τρίπολη), Νικολουδάκης Εμμανουήλ (ΜΕ, Κορωνίδα), Αμαρκάκης Ρούσιος (Α, Δάφνη), Αποστολάκης Νίκος (Α, Απτερα), Κοντός Χρήστος (Ε, Ασπίδα), Μαυρίκης Μάριος (Α, Ασπίδα), Σπυρόπουλος Γιάννης (Ε, ελεύθερος) ενώ ο Κουράκης Παρασκευάς είναι νέο δελτίο

Πέργαμος

pergamos sima

Πρόεδρος: Κασσελάκη Αγγελική
Προπονητής: Παρασκάκης Κώστας

Αποκτήθηκαν: Βουρδουμπάς Θόδωρος (Μ, Αμιλλα), Βουρδουμπάς Δημήτρης (Μ, Αμιλλα), Βαρουξάκης Θεοχάρης (Ε, Αμιλλα), Κόσεκ Βλαντιμίρ (ΜΑ, Αμιλλα), Παπανίκος Μανώλης (ΜΑ, ΑΕ Κυδωνίας), Βλαντής Πέτρος (Τ, Ιωνία 2000), Διαμαντόπουλος Παντελής (ΜΕ, από Σπάρτη), Μαρινάκης Ιωάννης (ΜΑ, Τάλως), Βαλύρης Μανούσος (Μ, ελεύθερος)

Υρτακίνα

yrtakina sima

Πρόεδρος: Κοντεκάκης Γιάννης
Προπονητής: Μηνάς Νίκος

Αποκτήθηκαν: Μηνάς Νίκος (Ε, Νέος Ηρακλής), Κοτρωνάκης Στέφανος (Τ, Πανακρωτηριακός) και από την Παλαιόχωρα: Κουκουλάς Ευτύχης (Ε), Κοκολάκης Μανώλης (Α), Μανουσάκης Ευτύχης (Ε), Κοντοκριθάκης Αντώνης (Μ), Βακάκης Γιάννης (Α), Τσατσαρωνάκης Γιάννης (Μ), Μετζιδάκης Χρήστος (Α)

Εφυγαν: Μαρινόπουλος Γιάννης (Τ, Ικαρος Μ.), Λαϊτσας Δημ. (Μ, Ικαρος Μ.), Πολιτίδης Ευθύμης (Μ, Ικαρος Μ.)

 

karta antonis garden