5η θέση για Κορακοβούνη – Λουπάση

Βόλεϊ Beach Volley | 26 Ιουλίου 2021, 23:10

Την 5η θέση κατέλαβε το δίδυμο του Αθλητικού Συλλόγου Beach Volley Νέας Κυδωνίας Χανίων Βικτωρία Κορακοβούνη - Τόνια Λουπάση στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Beach Volley Κ22, το οποίο πραγματοποιήθηκε στην Ανάβυσσο.

Η Βικτωρία και η Τόνια γνώρισαν αρχικά την ήττα από τις Σπυροπούλου – Χατζή με 2-0 σετ, ενώ στη συνέχεια αντιμετώπισαν τις (μετέπειτα δευτεραθλήτριες) Ζαφειρίου – Πιτσιγκώνη, από τις οποίες ηττήθηκαν επίσης με 2-0 σετ (12-21, 20-22).

Την πρώτη θέση και το πρωτάθλημα Ελλάδας κατέκτησαν η Ηλέκτρα Αγριοδήμου με τη Διονυσία Μάτιου. Η δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο “πήγε” στην Παρασκευή Ζαφειρίου και στην Ελπίδα Πιτσιγκώνη, ενώ την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν η Έλενα Χαντζή και η Χαρά Σπυροπούλου.

Υπενθυμίζουμε ότι στο αντίστοιχο πρωτάθλημα Νέων Ανδρών τον τίτλο κατέκτησε ο Κρητικός Αντιόλ Κόλα με συμπαίκτη τον Στέφανο Μανδηλάρη.