5η σερί νίκη ο Νέος Σαμψών

Νέος Σαμψών ΕΘΚ | 5 Δεκεμβρίου 2021, 17:59

Απτόητος συνεχίζει την πορεία του στη Β κατηγορία ο Νέος Σαμψών που πέρασε άνετα και από τα Καθιανά σε βάρος της ΕΘΚ με 5-0.

Σε εξαιρετική πραγματικά κατάσταση, η ομάδα του Στύλου μετά την απρόσμενη ήττα από τον Αρη Βουκολιών, έχει φτάσει τις 5 συνεχόμενες νίκες, έχοντας σκοράρει μάλιστα 23 φορές!

Ο Νέος Σαμψών μετέτρεψε το ματς σε επιθετικό μονόλογο αφού βρέθηκε από το πρώτο ημίχρονο να προηγείται  0-4.

Το ματς ξεκίνησε με γκολ απ’ τα… αποδυτήρια αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Νταμαδάκης με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 και “πλήγωσε” παράλληλα την πρώην ομάδα του.

Στο 15′ ανέλαβε δράση ο Κουρομιχελάκης και διπλασίασε τα τέρματα με πλασέ, ενώ πολύ γρήγορα στο 20′ έγινε και το 0-3 αυτή τη φορά μετά από ασίστ του τελευταίου και προβολή του Μπαμπούλια.

Το ημίχρονο είχε όμως ακόμα ένα γκολ, με τον Καποκάκη να γράφει στο 35′ το 0-4 με σουτ.

Το δεύτερο 45λεπτο όπως ήταν λογικό απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα για τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν και 5ο γκολ στο 75′, μετά από κόρνερ του Δόβελου και κεφαλιά του Κοντού.

Διαιτητής: Σινιοράκης,
Βοηθοί: Μπραουδάκης-Πέτσας

Ενωση Θ.Κ. (Μίμης Μουσουράκης-Μάκης Γιαννόπουλος): Πατεράκης, Σταμπολάκης, Γκούβερης (46′ Μπουτζαλής), Πολιτάκης, Πενταράκης, Καμηλάκης (78′ Χατζηδάκης), Σβουράκης, Μπριτσάκης, Βαρδαλάκης (68′ Αλ. Καλλέργης), Βαλάρης (78′ Κουτσογιαννάκης), Κουράκης (46′ Σκουμπάκης)

Νέος Σαμψών (Παναγιώτης Παλαθούρας): Μουτζούρης (79′ Δοξαστάκης), Καποκάκης (81′ Αννιτσάκης), Κοντός, Μπολανάκης, Μανατάκης (74′ Κοτρωνάκης), Σαρτζετάκης, Κουρομιχελάκης, Ματσαμάκης, Νταμαδάκης, Δόβελος, Μπαμπούλιας (74′ Ευθυμάκης)