4 γκολ και ωραίο παιχνίδι στην Ξάνθη

Super League 1 19 Μαρτίου 2016, 18:12

Ένα από τα πιο ωραία παιχνίδια της Σούπερ Λιγκ διεξήχθησαν στην Ξάνθη, με την ομώνυμη ομάδα και τον Λεβαδειακό να έρχονται ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Αξιο αναφοράς ότι ο Λεβαδειακός αν και βρέθηκε με παίκτη λιγότερο από το 50ο λεπτό, αυτό δεν τον εμπόδισε να σημειώσει δύο τέρματα μέσα σ’ ένα δίλεπτο, με τους Μπεν στο 63’ και Μάντζιο στο 64’ ανατρέποντας έτσι το 0-1 του α’ ημίχρονου, όταν η Ξάνθη είχε προηγηθεί με τον Καρυπίδη το 18ο λεπτό!

Τελικά, οι γηπεδούχοι γλίτωσαν από την ήττα, με τον Λουσέρο να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι για το 2-2 στο 83′.

ΣΚΟΡΕΡ: 18′ Καρυπίδης, 84′ πεν. Λουσέρο – 63′ Μπεν, 64′ Μάντζιος

ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 50′ Ουόν

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: 44′ Γούτας, 71′ Γούτας – 39′ Ουόν, 82′ Βερέμκο, 90’+ Στάθης, 90’+ Μουλόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μάνταλος (Καβάλας)

ΞΑΝΘΗ (Ράζβαν Λουτσέσκου): Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Καρυπίδης, Γούτας, Μπέρτος (78′ Παπαστεριανός), Φλίσκας (70′ Σκούρτης), Λουσέρο, Νιέτο, Ορφανίδης (75′ λ.τρ. Τριάδης), Σολτάνι, Καπετάνος

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Άκης Μάντζιος): Βερέμκο, Τσουρίκοφ (36′ λ.τρ. Τσουρίκοφ), Τριποτσέρης (57′ Μεντί), Ουόν, Μουλόπουλος, Μαχαμάτ, Μαχαίρας, Μπεν (86′ Στάθης), Ατζαγκούν, Γιακουμάκης, Μάντζιος