4-0 τον Βόλο ο Άρης με Ιντέγε, Γκάμα

Super League 1 19 Δεκεμβρίου 2019, 20:28

Επιστροφή στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια για τον Άρη, ο οποίος συνέτριψε τον Βόλο με 4-0 στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την 15η αγωνιστική.

Από δύο τέρματα σημείωσαν ο Μπράουν Ιντέγε και ο Μπρούνο Γκάμα που ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές των “κιτρίνων”. Τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης:

1-0: Στο 12ο λεπτό ο Ιντέγε (με διπλή προσπάθεια) άνοιξε το σκορ. Προηγήθηκε ωραία μπαλιά του Γκάμα και ασίστ του Φετφατζίδη στον σκόρερ.

2-0: Στο 24ο λεπτό ο Μπράουν Ιντέγε διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, “σκάβοντας” τη μπάλα πάνω από τον Γκαραβέλη μετά την ασίστ του Λάρσον.

bruno gama goal

3-0: Στο 30ο λεπτό ο Μπρούνο Γκάμα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ. Στο πέναλτι υπέπεσε ο Αντώνης Ντεντάκης ανατρέποντας εντός περιοχής τον σκόρερ.

4-0: Στο 61ο λεπτό ο Γκάμα πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα όταν -μετά από σουτ που επιχείρησε- η μπάλα προσέκρουσε πρώτα στο δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα του Γκαραβέλη.

Άρης: Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Βέλεθ (66′ Μπα), Κόρχουτ, Σάσα (67′ Μπακούτσης), Τόνσο, Φετφατζίδης, Λάρσον, Γκάμα, Ιντέγε (56′ Μαρτίνες).

Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Διαμαντής, Τσίκα, Φεράρι, Μπαλογιάννης, Μαξ, Τσαούσης, Μουνίθ (69′ Κυζιρίδης), Τόρες (66′ Λύρατζης), Μάντσης.