3/3 ο Νέος Κισσαμικός, 1-0 τον Πανακρωτηριακό | pics

Πανακρωτηριακός Νέος Κισσαμικός | 6 Νοεμβρίου 2022, 18:54

Tην τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια σημείωσε στο Καστέλι ο Νέος Κισσαμικός που έκαμψε και την αντίσταση του Πανακρωτηριακού με 1-0.

Delakis Sifis

Ο Γιάννης Λεβεντέλλης στην πρώτη του συμμετοχή στο βασικό σχήμα, ήταν εκείνος που έκρινε το ματς με το παρθενικό του γκολ, στο πρώτο ημίχρονο. Ο Νέος Κισσαμικός ανεβαίνει έτσι στους 9 βαθμούς και δίχως να έχει δεχτεί ακόμα γκολ.

Για τον Πανακρωτηριακό, αυτή ήταν η πρώτη ήττα μετά τις δύο ισοπαλίες με Μινώταυρο, ΑΕ Κυδωνίας.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πάρα πολλά πράγματα για τις δύο ομάδες, ενώ κυριάρχησε πολύ η δύναμη. Στο 43′ ο Πανακρωτηριακός έφτασε πολύ κοντά στο 0-1, με τον Γκιούλα, που πλάσαρε τον Μαστοράκη σε τετ α τετ, αλλά τελευταία στιγμή και πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, έδιωξε ο Σημαντηράκης και κράτησε το 0-0. Μάλιστα στην εξέλιξη της φάσης, πέτυχε το γκολ ο Νέος Κισσαμικός.

Ο Χατζηλιόντας υποδέχτηκε τη μπάλα και με εξαιρετική κάθετη πάσα, έβγαλε σε θέση βολής τον Λεβεντέλλη που σημάδεψε σωστά για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανακρωτηριακός πίεσε για την ισοφάριση και είχε μοναδική ευκαιρία λίγο μετά την είσοδο του Δημητρίου να ισοφαρίσει στο 58′, αστοχώντας εξ επαφής σε σέντρα του Μακράκη. Στο 85′ είχε ευκαιρία και ο νεαρός Λαμπρινός, που έστειλε τη μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση, ενώ και οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρία με τον Ντόντα στο 89′, που βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10, μετά από φάουλ και αψιμαχία που δημιουργήθηκε, με τον Γιάννη Καστανοπουλάκη από πλευράς Κισσαμικού και τον Βασίλη Παπαδάκη για τον Πανακρωτηριακό να παίρνουν τον δρόμο για τ’ αποδυτήρια.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Μπραουδάκη – Στεφανίδου

Νέος Κισσαμικός (Γιώργος Μπονατάκης): Μαστοράκης, Βασιλάκης, Σημαντηράκης, Παπαδάκης Μαν., Ζαχαριάδης, Καστανοπουλάκης, Χατζηλιόντας, Κομπογεννητάκης Λ., (62′ Παπαδάκης Κ.), Ντόντα (90′ Γεωργιουδάκης), Κουλούρης, Λεβεντέλλης

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Λαμπιθιανάκης): Ρωμανιάς, Βουρβαχάκης, Μανουσάκης, Πέτικας, Μακράκης (81′ Λαμπρινός), Ν. Ανδρεαδάκης, Παπαδάκης, Τσαρτσίου (65′ Παπαδεράκης), Αννινος (65′ Καλλέργης), Σαριδάκης (55′ Δημητρίου), Γκιούλα