3-1 ο Ατρόμητος την Κ17 στο Περιστέρι

Πλατανιάς | 4 Μαρτίου 2017, 17:04

Χωρίς βαθμολογικό κέρδος έφυγε από το Περιστέρι η ομάδα Κ17 του Πλατανιά, που ηττήθηκε στο γήπεδο του Ηφαίστου από τον Ατρόμητο με σκορ 3-1, για την 7η αγωνιστική του 3ου γύρου του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Super League.

Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν το… κυνήγι για μία θέση στην πρώτα τετράδα του 1ου ομίλου, ενώ ο Πλατανιάς παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς (έχει και -2) σε 18 παιχνίδια.

Στο 6’ ο Διακογεωργίου άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσουν ακόμα δύο γκολ για τους γηπεδούχους στο τελευταίο 15λεπτο της αναμέτρησης με τους Ξενάκη (77’) και ξανά τον Διακογεωργίου (82’), που “νικήθηκε” σε εκτέλεση πέναλτι από τον Πενταράκη, αλλά πήρε την απόκρουση και σκόραρε στη συνέχεια.

Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Γιάννη Λιουδάκη ήταν να μειώσουν την έκταση της ήττας τους με κεφαλιά του Μαλανδράκη μετά από κόρνερ του Κατσαρού στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ατρόμητος (Διονύσης Σάσσαλος): Μανδάς, Πατσίκας, Αθανασίου, Ξενάκης, Διακογεωργίου, Ξενοπανάγος, Χοχλαστός, Ζούνης, Σάσσαλος, Βαγγέλης, Μουρελάτος.

Έπαιξαν και οι Αυγουστάτος, Μουρελάτος, Καστόρης, Κολινιάτης, Στρέφι.

Πλατανιάς (Γιάννης Λιουδάκης): Πενταράκης, Κακαβελάκης, Γιακουμάκης, Σηφακάκης, Αργυρουδάκης, Τζουγκράκης, Ντόι, Παπαγεωργίου, Σταυρουλάκης, Αναστασόπουλος, Αναγνωστόπουλος.

Έπαιξαν και οι Κατσαρός, Μαράκης, Μαλανδράκης, Στεφανίδης.