3η νίκη ο Μινώταυρος, 2η (με ανατροπή) ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ

Α' ΕΠΣΧ 6 Οκτωβρίου 2019, 13:00

Την 3η νίκη του πανηγύρισε στην Α' Κατηγορία ο Μινώταυρος, ενώ τη 2η (φτάνοντας στους 7 βαθμούς) ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ. 

Οι “πράσινοι” επικράτησαν της ΑΕ Κυδωνίας στις Μουρνιές με σκορ 3-1, την ίδια ώρα που ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ ανέτρεπε το εις βάρος του 1-0 επικρατώντας με 2-1 του Ιδομενέα, στην κοινή τους έδρα, στο γήπεδο Αγ. Αποστόλων. 

Η 4η αγωνιστική ολοκληρώνεται το απόγευμα της Κυριακής (06/10, 16:00) με τρία παιχνίδια. Ο Απόλλων θέλει να “πιάσει” τον Αρη Σούδας στην κορυφή υποδεχόμενος τον Τιτάνα, την ίδια ώρα που ο Ηρακλής Νεροκούρου παίζει με τον Χάλη, όπου αμφότερες οι ομάδες έχουν από 2 νίκες. Τους πρώτους του βαθμούς “ψάχνει” ο Αστέρας Χαλέπας απέναντι στη Θύελλα, που έχει σημειώσει όλα τα αποτελέσματα στην έναρξη του πρωταθλήματος (1 νίκη – 1 ισοπαλία – 1 ήττα).

Αναλυτικά:

4η αγωνιστική
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Ιδομενέας 2-1
Μινώταυρος-ΑΕ Κυδωνίας 3-1
Δόξα Παχιανών-Σπάθα 0-1
Γρανίτης-Παλαιόχωρα 3-4
Ικαρος Μουρνιών-Αρης Σούδας 0-3

Κυριακή 6 Οκτωβρίου
16:00 Απόλλων-Τιτάν στη Σούδα
16:00 Αστέρας Χαλέπας-Θύελλα στη Μ. Ελιά
16:00 Ηρακλής Νεροκούρου-Χάλης στα Νεροκούρου

Η βαθμολογία
1.Αρης Σούδας 12 (19-1)
—————————————————
2.Παλαιόχωρα* 9 (9-4)
—————————————————
-.Απόλλων* 9 (5-1)
-.Μινώταυρος 9 (6-3)
5.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 7 (5-4)
6.Ηρακλής Νεροκούρου* 6 (4-2)
-.Χάλης* 6 (6-6)
8.Δόξα Παχιανών 5 (5-5)
9.Ικαρος Μουρνιών 4 (5-8)
10.Θύελλα* 4 (3-4)
11.Ιδομενέας 3 (4-6)
-.Γρανίτης 3 (6-8)
-.Σπάθα 3 (3-8)
14.Τιτάν* 1 (1-3)
—————————————————
15.Αστέρας Χαλέπας* 0 (0-5)
16.ΑΕ Κυδωνίας* 0 (2-12)

Η συνέχεια
2η αγωνιστική – εξ αναβολής
Τετάρτη 9 Οκτωβρίου
16:00 ΑΕ Κυδωνίας-Παλαιόχωρα στον Αλικιανό

5η αγωνιστική
Σάββατο 12 Οκτωβρίου
16:00 Σπάθα-Αστέρας Χαλέπας στο Κολυμπάρι
16:00 Μινώταυρος-Ικαρος Μουρνιών στις Μουρνιές

Κυριακή 13 Οκτωβρίου
11:00 ΑΕ Κυδωνίας-Δόξα Παχιανών στον Αλικιανό
11:00 Αρης Σούδας-Γρανίτης στη Σούδα
16:00 Ιδομενέας-Τιτάν στους Αγ. Αποστόλους
16:00 Θύελλα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στο Καστέλι
16:00 Χάλης-Απόλλων στο Βαρύπετρο
16:00 Παλαιόχωρα-Ηρακλής Νεροκούρου στην Κάντανο

 

Mikel Chania Delivery
Antonis Garden
Digenakis
Nymfi-Restaurant

Rabona ad