2οι στην Ελλάδα ο Μιχελάκης με τον Μούχλια

Beach Volley | 18 Ιουλίου 2021, 22:57

Τη 2η θέση στο 27ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley που πραγματοποιήθηκε στην παραλία Άμμου στον Άγιο Νικόλαο κατέλαβε ο Χανιώτης Γιώργος Μιχελάκης και ο συμπαίκτης του Βασίλης Μούχλιας.

Το ίδιο είχε συμβεί και την αμέσως προηγούμενη διοργάνωση (2019). Πρωταθλητές στέφθηκαν ο Άγγελος Μανδηλάρης και ο Ιάσονας Κανέλλος. Στον τελικό (που έγινε παρουσία περίπου 600 φίλων του αθλήματος που λόγω των ειδικών πρωτοκόλλων γέμισαν κατά 50% τη συνολική χωρητικότητας της εγκατάστασης στην παραλία Άμμου) νίκησαν με 21- 12, 21-09 τους Γιώργο Μιχελάκη / Βασίλη Μούχλια.

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν ο Στέλιος Τζιουμάκας και ο Δημήτρης Χατζηνικολάου, οι οποίοι στον μικρό τελικό νίκησαν τους Ραφαήλ Μπανιώτη / Γιώργο Τερζόγλου με 21-17, 21-16.

Μικρός τελικός:
Δημήτρης Χατζηνικολάου / Στέλιος Τζιουμάκας – Ραφαήλ Μπανιώτης / Γιώργος Τερζόγλου 2-0 (21-17, 21-16)

Μεγάλος τελικός:
Γιώργος Μιχελάκης / Βασίλης Μούχλιας – Ιάσονας Κανέλλος / Άγγελος Μανδηλάρης 0-2 (12-21, 09-21)