2η σερί ισοπαλία, 1-1 με Κορωνίδα

Κορωνίδα Θησέας | 19 Οκτωβρίου 2019, 19:41

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν στο γήπεδο Βάμου Κορωνίδα και Θησέας για την 6η αγωνιστική. Αργυρίου, Μπιτζανάκης οι σκόρερ της αναμέτρησης.

Το σκορ άνοιξε ο Αργυρίου με κεφαλιά στο 59ο λεπτό, ενώ η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 77′ με σουτ του Μπιτζανάκη. Είναι η 2η συνεχόμενη ισοπαλία για τον Θησέα (μετά το 3-3 με τα Άπτερα), ο οποίος ξεκίνησε με τέσσερις νίκες και παραμένει πρώτος και αήττητος.

Παράπονα από τη διαιτησία έχουν και οι δύο ομάδες. Στο 25ο λεπτό η Κορωνίδα ζήτησε πέναλτι πάνω στον Τσαποσβίλη, ενώ ο Θησέας διαμαρτύρεται για τη φάση του 90ού λεπτού όταν μετά από ενέργεια του Τσεκρέζι η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι κι εν συνεχεία πέρασε τη γραμμή κατά την άποψη των ανθρώπων της φιλοξενούμενης ομάδας. Σύμφωνα πάντως με το βοηθό δε συνέβη κάτι τέτοιο κι άφησε το ματς να εξελιχθεί.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Αναστασάκης – Α. Χατζηδάκης
Παρατηρητής διαιτησίας: Λιναράκης

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Χαιρετάκης, Τρούλος, Αργυρίου, Μαυρογιαννάκης, Κοκολάκης, Νικολιουδάκης, Μαρινάκης, Νενεδάκης (70′ Παπαδάκης), Τσαποσβίλη (86′ Ασλανίδης), Δημητρίου (82′ Σαρτζετάκης), Μαρτσάκης.

Θησέας (Πέτρος Γιανναράκης): Κουτσοδόντης, Παλαθούρας, Μερόλλι, Μπολάνης, Μπιτζανάκης, Γκιόκα (65′ Μαρκουλάκης), Ντόκο, Γκέκας (88′ Μίτσεφ), Δασκαλάκης, Γεωργιλάς, Σταφυλίδης (55′ Τσεκρέζι).