1-1 στην Τρίπολη και η μάχη της παραμονής φουντώνει

Super League 1 19 Μαρτίου 2017, 20:39

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν στην Τρίπολη ο τοπικός Αστέρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα και η κατάσταση στην ουρά της βαθμολογίας εξακολουθεί να "μυρίζει μπαρούτι" πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.

Η ομάδα των Ιωαννίνων προηγήθηκε στο 27ο λεπτό με τον Ζάιρο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 70′ με τον Μανιά, ο οποίος πέτυχε τον πρώτο του τέρμα στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” σκοράροντας κόντρα στην πρώην ομάδα του.

Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης (ιδιαίτερα στο 1ο ημίχρονο) ο Πασχαλάκης που έπιανε τα “άπιαστα”.

Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών)
Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Μερκενίδης (Μακεδονίας)
4ος: Αντωνίου (Αθηνών)

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ντοναρούμα, Γκαϊντούτσικ (54′ Κώτσιρας), Μπέρτος, Σελίν, Γιαννούλης, Τσουκαλάς, Χαμντανί, Καλτσάς (39′ Ιωαννίδης), Φαρίνια, Μάσα (77′ Κυριακόπουλος), Μανιάς.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Πασχαλάκης, Μπέριος, Λίλα, Μπουκουβάλας (90′ Καρανίκας), Γιάκος, Μιχαήλ, Ναδάλες (81′ Κοροβέσης), Τζημόπουλος, Ακόστα, Ζάιρο, Κόντε (66′ Κοζορώνης).