1-1 η ψυχωμένη Λαμία με Άρη

Super League 1 1 Δεκεμβρίου 2019, 20:57

Συνεχίζεται η ανοδική πορεία της Λαμίας στο πρωτάθλημα. Αυτή τη φορά απέσπασε βαθμό στο "Κλεάνθης Βικελίδης" από τον Άρη (1-1).

Η Λαμία προερχόταν από τρεις σερί νίκες, αλλά και ο Άρης είναι αήττητος από την 6η αγωνιστική. Τελικά οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τον Τουράμ, ο οποίος προσπέρασε τον Φραν Βέλεθ, βρέθηκε απέναντι στον Τσιλιγγίρη κι άνοιξε το σκορ (0-1).

Ο ίδιος παίκτης είχε σκοράρει στο 3ο λεπτό, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τη συνδρομή του VAR. Η απάντηση του Άρη ήρθε στο 32ο λεπτό με τον Λάρσον που εκμεταλλεύτηκε στη σέντρα του Μπρούνο Γκάμα (και την εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Φετφατζίδη που προηγήθηκε) και ισοφάρισε (1-1).

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας), Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Στεφανής (Καρδίτσας), 4ος: Μαλουτάς (Ημαθίας)

Άρης (Ένινγκ): Τσιλιγγίρης, Λούκας Σάσα, Κόρχουτ, Ροζ, Βέλεθ, Ματίγια, Μπα, Μπρούνο Γκάμα, Φετφατζίδης (65′ Μαντσίνι), Ντιγκινί (64′ Μαρτίνες), Λάρσον.

Λαμία (Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Σκαρντόβελι, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο (70′ Βασιλόγιαννης), Τουράμ, Τιρόνε (46′ Βύντρα), Καραμάνος (85′ Σάλιακας), Σκόνδρας.