1ο διπλό στο πρωτάθλημα ο ΠΟΑ, 1-0 τον Ρεθυμνιακό

Γ' Εθνική 15 Δεκεμβρίου 2019, 20:02

Επιστροφή στις νίκες μετά από έξι αγωνιστικές για τον ΠΟΑ, ο οποίος επικράτησε στη Σοχώρα με 1-0 του Ρεθυμνιακού. "Χρυσός" σκόρερ ο Καϊμακαμούδης λίγα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Ο ΠΟΑ είχε να γευθεί τη χαρά της νίκης από την 8η αγωνιστική που επικράτησε εντός έδρας του Ηροδότου με 1-0. Παράλληλα ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη της ομάδας του Ατσαλένιου στο φετινό πρωτάθλημα.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Καϊμακαμούδης στο 85ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 55′ μετά από προσωπική ενέργεια και σουτ του Λέκκα. Η “εικόνα” του αγώνα στη Σοχώρα:

21′ Μακρινό σουτ του Σηφακάκη, ο τερματοφύλακας του Ατσαλένιου απέκρουσε σε κόρνερ.
25′ Σουτ του Πλουσή, εύκολα ο Δημητριάδης.
30′ Σουτ του Σηφακάκη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
39′ Σουτ του Δελήμπαση, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μανουσάκη.
40′ Φάουλ του Κερμενίδη από αριστερά, άστοχη κεφαλιά του Καϊκαμακούδη.
47′ Φάουλ του Λέκκα, στην αριστερή γωνία του ο Δημητριάδης μπλόκαρε.
55′ ΔΟΚΑΡΙ. Σουτ του Λέκκα απέκρουσε ο Δημητριάδης, η μπάλα εν συνεχεία κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε κόρνερ.
57′ Σέντρα του Τουρνάκη από δεξιά, ο Μανουσάκης μπλόκαρε πάνω από τον κεφάλι του Σηφακάκη.
65′ Σουτ του Δελήμπαση, δίπλα από το δεξί δοκάρι των φιλοξενούμενων η μπάλα.
68′ Σουτ του Λέκκα, ο Δημητριάδης δεν μπόρεσε να αποκρούσει, αλλά πάνω στη γραμμή ο Ταμάμης απομάκρυνε σε κόρνερ.
85′ ΓΚΟΛ 0-1. Εκτέλεση φάουλ του Λέκκα, ο Καϊμακαμούδης πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας και με πλασέ άνοιξε το σκορ.
87′ Σουτ του Λέκκα, μπλόκαρε ο Δημητριάδης.
91′ Αποβλήθηκε ο τεχνικός του Ρεθυμνιακού Νίκος Καραδάκης.
94′ Σουτ του Μερτίρι, μπλόκαρε ο Μανουσάκης στην τελευταία φάση της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Κουκουράκης (Χανίων), Βοηθοί: Μαυρεδάκης (Χανίων) – Κολοκοτρώνης (Χανίων)

Ρεθυμνιακός (Καραδάκης): Δημητριάδης, Ταμάμης (84′ Καψαλάκης), Κουδουνάκης, Μπούσδρας, Δασκαλάκης, Δροσάκης, Τουρνάκης (72′ Μαρουλάκης), Δελήμπασης, Σηφακάκης (60′ Σταύρε), Μερτίρι, Αντεμάϊ (56′ Σουμά).

Ατσαλένιος (Σκύβαλος): Μανουσάκης, Βολονάκης, Μαρκουλάκης, Νηστικάκης, Νάτος (66′ Νίκολλι), Ρωμανάκης (76′ Χατζηανδρέου), Λέκκας, Πετράκης (8’ λ.τρ. Γιαλυτάκης), Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Πλουσής (89′ Ξυλούρης).