0/3 ο ΑΟΚ Χανιά, ήττα στην παράταση από τον Ερμή

Α.Ο.Κ. Χανιά | 29 Οκτωβρίου 2017, 21:19

Ο ΑΟΚ Χανιά βρέθηκε πολύ κοντά στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, αλλά στο τέλος πάλι τα… θαλάσσωσε με αποτέλεσμα ο Ερμής Σχηματαρίου να οδηγήσει το ματς στην παράταση και να  φύγει από τον Κλαδισό με τη νίκη με σκορ 82-78.

Η ομάδα του Δημήτρη Ροδά λίγο πριν το φινάλε είχε το προβάδισμα με 71-69, αλλά ο Πανταζής με καλάθι και φάουλ ισοφάρισε σε 71-71, αστοχώντας όμως στη βολή. Στην παράταση με καλύτερη ψυχολογία οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην τελική επικράτηση, υποχρεώνοντας στην 3η του ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια τον ΑΟΚ.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 35-33 (ημίχρονο), 54-57, 71-71 (κ.α.), 78-82 (παράταση)

ΑΟΚ Χανιά (Δ. Ροδάς): Σταθόπουλος, Κουτσαβδής, Αλεξίου 13 (3), Υφαντόπουλος, Σαράντης 13 (3), Μπαγάκης 14 (4), Πούρος 3, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 6, Τασιούδης 19 (2), Κοντογιάννης 4.

Ερμής Σχηματαρίου (Γ. Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 8 (1), Θωμάς 17 (3), Γκρινιάρης 2, Κολοβός 14 (4), Κώνστας 4, Φλώτσιος 4, Σπηλιόπουλος, 4 (1), Αγγελάτος 4, Τσιριμώκος 3 (1), Γυφτονικόλος 11, Μαρμαρινός 5.