Φοβερό ματς στην Αγ. Μαρίνα, ανατροπή με Χουσεΐνογλου-Λαλά η Παλαιόχωρα

Παλαιόχωρα Γρανίτης | 5 Οκτωβρίου 2019, 20:19

Απίθανο ματς διεξήχθη στην Αγία Μαρίνα. Ο Γρανίτης έβαλε... δύσκολα στην Παλαιόχωρα, η οποία όμως βρήκε απαντήσεις για να πάρει μία εντυπωσιακή νίκη με σκορ 3-4. Χουσεΐνογλου και Λαλάς ήταν οι μεγάλο πρωταγωνιστές, αφού πέτυχαν από δύο γκολ ο καθένας τους.

Η ομάδα του Τάκη Διακάκη πέτυχε το 3/3 και θα αγωνιστεί την Τετάρτη με την ΑΕ Κυδωνίας, με στόχο μία ακόμα νίκη που θα την φέρει στην κορυφή.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εξαιρετικό και στο τελευταίο 7λεπτο σημειώθηκαν τέσσερα τέρματα. Το ίδιο συνέβη και στο δεύτερο ημίχρονο με τρία ακόμα γκολ την Παλαιόχωρα να έχει την… τελευταία λέξη, κάνοντας την ανατροπή στο τέλος.

Ο Γρανίτης προηγήθηκε στο 39′ από κόρνερ του Ντόκου και τον Κρασουδάκη να κάνει το 1-0, βρίσκοντας την μπάλα με την πλάτη. Η ισοφάριση της Παλαιόχωρας ήρθε στο 41′, μετά από σέντρα του Κοντάκη και τον Χουσεΐνογλου να βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και να τη βρίσκει για το 1-1.Το ημίχρονο “έκρυβε” όμως δύο ακόμα γκολ. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την ανατροπή στο 42′, με τους Πότσι και Τσάτσο να κλέβουν τη μπάλα στον χώρο του κέντρου, τον Τσάτσο να φεύγει στην αντεπίθεση και να πασάρει στον Μανουσάκη, ο οποίος “σέρβιρε” το 1-2 για τον Χουσεΐνογλου, που σούταρε με δύναμη από πλάγια θέση σημειώνοντας το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι. Στο 43′ ο Γρανίτης απάντησε και με σκόρερ τον Κοκάκη (δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, μετά από γύρισμα του Ντόκου) έφτασε στο 2-2 πριν το ημίχρονο.

Οι “κιτρινόμαυροι” πέτυχαν και αυτοί ανατροπή, κάνοντας το 3-2 στο 47′. Ο Ντόκος αυτή τη φορά από δημιουργός έγινε σκόρερ και με σουτ νίκησε τον Τερεζάκη, έπειτα από ωραία ομαδική συνεργασία.

Ο “χορός” των τερμάτων συνεχίστηκε και η Παλαιόχωρα ισοφάρισε στο 65′, με τον Λαλά να παίρνει τη σκυτάλη, μετά από σέντρα του Κοντάκη, σκοράροντας με κεφαλιά. Στο 82′ διαμορφώθηκε η ολική ανατροπή με δράστες ξανά τους Χουσεΐνογλου και Λαλά. Ο πρώτος έκανε το γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο τελευταίος με προβολή έκανε το τελικό 3-4.

Διαιτητής: Γ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Γαλάνης – Μ. Μπραουδάκη

Γρανίτης (Χρήστος Παπαδογιάννης): Τερεζάκης, Κρασουδάκης, Τριμίντζιος, Κελαϊδής (12′ λ.τρ. Κουτουλάκης), Κατσαρός, Κουλάκης, Σπ. Κολομπάκης, Ντόκο (80′ Ψυλλάκης), Νικ. Μαυρεδάκης, Ντουντίγια, Κοκάκης

Παλαιόχωρα (Τάκης Διακάκης): Κούμπας, Κοντάκης (75′ Λιτσαρδάκης), Δόνες, Ζαφειρίου, Θεοδωράκης, Αγγελίδης, Πότσι, Λαλάς, Μανουσάκης (88′ Κουκούλας), Χουσεΐνογλου (90′ Γιαννακόπουλος), Τσάτσος