Φιλική ήττα στη Ν. Αλικαρνασσό για την Παλαιόχωρα

Παλαιόχωρα | 18 Αυγούστου 2018, 21:19

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Νέας Αλικαρνασσού η Παλαιόχωρα, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από τον Ηρόδοτο.

Ο Αστέριος Θέμελης είχε την ευκαιρία έτσι να δει την κατάσταση των παικτών του σ’ ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με τους παίκτες του να “βγάζουν” κατά τη διάρκεια του αγώνα κάποια πράγματα τα οποία δουλεύονται καθημερινά στις προπονήσεις.

Ολα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες, με τον Ηρόδοτο να προηγείται με τον Κωνσταντινίδη στο 13′.

Η Παλαιόχωρα βρήκε άμεσα αντίδραση και στο 20′ κατάφερε να πετύχει το 1-1 με τον Χιταντσέλλι να δέχεται την πάσα του Μανουσάκη και με ωραία προσωπική ενέργεια και σουτ να στέλνει τη μπάλα στο “Γ” του Κασμερίδη.

Ακολούθησε τα γκολ του Μωραΐτη στο 24′ για τον Ηρόδοτο (2-1) ενώ λίγο αργότερα ο σκόρερ της Παλαιόχωρας έχασε μοναδική ευκαιρία για το 2-2, αφού ο Κασμερίδης αυτή τη φορά τον σταμάτησε πολύ ωραία.

Στο 35′ διαμορφώθηκε το τελικό 3-1 με τον Φραγκουλάκη να χρίζεται σκόρερ σε αυτή την περίπτωση, με τους δύο προπονητές να προχωρούν και σε αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο.

Ηρόδοτος (Μ. Παπαματθαιάκης):  Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Αυγενικού, Αργκιλέσι, Κωνσταντινίδης, Σμυρλής, Μωραΐτης, Φραγκουλάκης

Στο β΄μέρος έπαιξαν και οι: Κουράκης, Κασαπάκης, Μάκο, Κοντογιάννης, Δαμιανάκης, Κωνσταντινίδης, Παναγιωτάκης, Καργιωτάκης, Μπαλάφας, Φουκαράκης, Νικηφόρος, Αμαραντίδης

Παλαιόχωρα (Α. Θέμελης): Γιούδας, Σπηλιώτης, Καραϊσκος, Θεοδωράκης, Νικολίτσης, Μανουσάκης, Χιντατσελι, Κυριλλίδης, Παλιατσιος, Κτιστόπουλος, Δημητριάδης

Στο β΄μέρος έπαιξαν και οι: Μαυρομιχάλης, Γκούφας, Κόλλα, Τρέκος, Κρασουδάκης