“Τρελαίνει” κόσμο παρά τα προβλήματα ο ΟΦΗ, 3-0 τη Δόξα Δράμας!

Football League 17 Ιανουαρίου 2018, 20:00

Άλλη μια κατάθεση ψυχής έκαναν οι ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ που -παρά τα σοβαρά οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν- επιβλήθηκαν με 3-0 της Δόξας Δράμας σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 9ης αγωνιστικής της Football League.

Η πρώτη καλή στιγμή στην αναμέτρηση ήταν το σουτ του Ματσούκα στο 11′ που πέρασε πάνω από την εστία του τερματοφύλακα του Στρέζου, ενώ ένα λεπτό αργότερα ήρθε η σειρά του ΟΦΗ να απειλήσει με τον Γκότοβο να σταματάει τελευταία στιγμή τον Μάνο. Στο 30ο λεπτό ο προαναφερθέν ποδοσφαιριστής πέτυχε το πρώτο του τέρμα στην αναμέτρηση, όταν έπειτα από σουτ του Παπαστεριανού, η μπάλα στρώθηκε στον επιθετικό της ηρακλειώτικης ομάδας και με σουτ εντός της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μέλκα. Επτά λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης πέτυχε ένα καταπληκτικό τέρμα “κρεμάζοντας” τον Μέλκα με σουτ από μακρινή απόσταση.

Ο ΟΦΗ συνέχισε να είναι κυρίαρχος στην αναμέτρηση πετυχαίνοντας άλλο ένα υπέροχο τέρμα, με σουτ του Κουτσιανικούλη έξω από την περιοχή στο 57′. Το σκορ διατηρήθηκε μέχρι το τέλος, με τον ΟΦΗ να φτάνει χάρις στο τρίποντο της νίκης στους 24 βαθμούς, δύο λιγότερους από την 2η Παναχαϊκή.

Συγκλονιστική ήταν η παρουσία του κόσμου του ΟΦΗ, ο οποίος αποθέωσε τον προπονητή και τους παίκτες της ομάδας φωνάζοντας “για πάντα στην ΟΦΑΡΑ Παπαδόπουλε”, ενώ “κόκκινο πανί” αποτέλεσε ο Νίκος Κουσκουνάς που πριν λίγες μέρες έκανε προσφυγή και επέστρεψε ως αντίπαλος στο “Γεντί Κουλέ”.

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παρασίου, Γιάντσης (Ημαθίας)

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Μπολάκης, Κομεσίδης, Φαζός, Κοιλιάρας (88′ Μονιάκης), Ποτουρίδης, Νάστος, Παπαστεριανός, Μάνος, Κουτσιανικούλης (83′ Πορτουλίδης), Λεάλ (73′ Παπατόλιος)

Δόξα Δράμας (Άγγελος Διγκόζης): Μένκα, Σπυρόπουλος (35′ λ.τρ. Αρναρέλλης, 75′ Μαρκόπουλος), Πεταυράκης, Γκότοβος, Όστοϊτς, Ριζογιάννης, Κάσες, Μπαϊκαρά, Νατσιόπουλος, Ματσούκας (46′ Λίτσκας), Κουσκουνάς