Τρίτη νίκη σε πέντε παιχνίδια

Τάλως Ασπάλαθος | 20 Νοεμβρίου 2019, 19:55

Την τρίτη του νίκη σε πέντε παιχνίδι στη Γ' κατηγορία σημείωσε την Τετάρτη το απόγευμα ο Ασπάλαθος κερδίζοντας τον Τάλω με σκορ 1-2 στο γήπεδο του Ταυρωνίτη. Με αυτό το ματς ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική.

Ο Ασπάλαθος κατάφερε να πάρει προβάδισμα λίγο πριν το ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 38ο λεπτό, με τον Α. Αυγερινού να χρίζεται σκόρερ του 0-1 με κοντινό πλασέ.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ήταν η σειρά των γηπεδούχων να σκοράρουν και να ισοφαρίσουν σε 1-1 με τον Ι. Ντερβίση.

Τελικά το νικητήριο γκολ σημειώθηκε στο 75′ για τους φιλοξενούμενους, με τον Ι. Μαστοράκη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Διαιτητής: Κανελάκης Βοηθοί: Κατσαρός-Οβάκογλου

Τάλως (Γιώργος Παπαβασιλείου): Καρπεράκης, Παπαβασιλείου, Μαρινάκης, Π. Ντερβίση (80′ Βαζαίος), Λ. Ντερβίση, Φανουριάκης (60′ Δημητρίου), Ταργατζάκης (67′ Ντουκάκης), Ντερβίση, Ασβεστάς (75′ Ντεμίρι), Κάρτσα, Γαλανάκης

Ασπάλαθος: Αργυρίου, Αλεξίου (46′ Ι. Μαστοράκης), Χατζής, Σμύρης, Φουντουλάκης (65′ Ν. Μαστοράκης), Χριστοδουλάκης, Παδίγια, Τομίδης, Κορδολαίμης (46′ Γ. Αυγερινού), Ραλλάκης, Α. Αυγερινού