“Τρίποντο” με τρία γκολ

Θύελλα Καλαθ. Αρης Σούδας | 18 Νοε 2018, 19:13

Τη νίκη με 3-0 επί της Θύελλας Καλάθενων πήρε ο Άρης Σούδας, στην έδρα του, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α΄Κατηγορίας.

Το πρώτο τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου (42΄), με τον Τσιμπρικίδη να χρίζεται σκόρερ και να διαμορφώνει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Οι παίκτες του Νίκου Μαναρώλη κατάφεραν στη συνέχεια να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα άλλες δύο φορές.

Συγκεκριμένα, στο 63΄ο Μιχαλόπουλος “τελείωσε” το παιχνίδι, καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο τέρμα, με τον Φέζγκα, μάλιστα, στο 80΄, με σουτ να διαμορφώνει το τελικό 3-0, με την ομάδα του να πανηγυρίζει το “τρίποντο” στην έδρα της.

Άρης Σούδας (Νίκος Μαναρώλης): Σαρτζετάκης, Τσέκοφ (73΄Βολάνης), Φέζγκα, Σούλιαρης, Γαλανάκης, Παπαθανασίου, Στρατουδάκης (75΄Γαβαλάς), Μπακογιάννης (78΄Ψαρουδάκης), Τσιμπρικίδης (82΄Παντελακάκης), Στεφανίδης, Μιχαλόπουλος.

Θύελλα (Κώστας Παρασκάκης): Γεωργιλαδάκης, Σημαντηράκης, Κομπογεννητάκης, Λουπασάκης, Βεστάκης (75΄Σκουνάκης), Ρενιέρης Α., Μπαγλατζής, Ρενιέρης Β., Λουβιτάκης Σ., Ρενιέρης Ν. (79΄Ζαγκαβιέρος), Λουβιτάκης Μ. (81΄Τζίμος).

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι