Το γύρισε στο β’ ο Πανιώνιος, 3-1 την Κέρκυρα

Super League 1 6 Ιανουαρίου 2018, 17:55

Παρότι βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο, με το γκολ που πέτυχε ο Επστάιν στο 43’, ο Πανιώνιος γύρισε την σε βάρος του κατάσταση στην επανάληψη, φτάνοντας στη νίκη με 3-1, στο πρώτο παιχνίδι για τη Σούπερ Λιγκ στο 2018.

Συγκεκριμένα, ο Πανιώνιος έφτασε στην επανάληψη στην ανατροπή, αλλά ουσιαστικά η ισοφάριση σε 1-1 ακριβώς με την έναρξη του β’ μέρους ήταν το γεγονός που τον βοήθησε να τα καταφέρει Ειδικότερα, το 1-1 έγινε από τον Μασούρα στο 46′.

Από εκεί και πέρα, ο Πανιώνιος επεδίωξε το δεύτερο γκολ, το οποίο πέτυχε στο 53’ με σουτ του Λάμπρου ενώ το τελικό 3-1 ήρθε από τον Παπαγεωργίου στο 78’.

Σίγουρα, η ήττα της Κέρκυρας είναι ένα αποτέλεσμα που ήθελε ο Πλατανιάς. Να σημειωθεί επίσης ότι το ντεμπούτο του στον πάγκο των Φαιάκων πραγματοποίησε ο Σάκης Τσιώλης.

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Πήττας (Ηλείας) – Πυλαρινός (Ζακύνθου)
4ος διαιτητής: Μαρκαντωνάτος (Ηλείας)

Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Μπαντής, Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Σαββίδης, Μασούρας, Λάμπρου (76′ Παπαγεωργίου), Ντουρμισάι (83’ Πινιώτης)

Κέρκυρα (Σάκης Τσιώλης): Κουτζαβασίλης, Γεωργίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης (56′ Μπάουμαν), Γκράσι, Σοϊλέδης, Κρητικός, Μπαλάφας (67′ Κόντος), Σιόντης, Επστάιν, Παμλίδης (75′ Ζορμπάς)