Το γκολ του Ταγιάρι δεν ήταν αρκετό για την Κ19

Πλατανιάς | 7 Δεκεμβρίου 2019, 19:28

Παρά την προσπάθεια που κατέβαλε ο Πλατανιάς, δε μπόρεσε ν’ αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα στον αγώνα για τη 2η αγωνιστική απέναντι στην Παναχαϊκή για το πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λιγκ 2.

Η ομάδα του Ανδρέα Παπαδομανωλάκη υποδέχθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Μάλεμε την Παναχαϊκή, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1, ήττα που είναι η πρώτη μετά τη νίκη στην πρεμιέρα με 4-0 επί των Χανίων.

Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν σε μια καλύτερη κατάσταση, ανοίγοντας το σκορ στο 10ο λεπτό μετά από μια πολύ όμορφη εκτέλεση φάουλ από τον Βαρσαμίδη, ενώ 5 λεπτά αργότερα κέρδισαν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Λιμάτσι αλλά ο Ανωμεριανάκης με μία εντυπωσιακή επέμβαση είπε “όχι”. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-1, καθώς στο 43’ ο Ταγιάρι ισοφάρισε για τον Πλατανιά, με το τελικό 1-2 να σημειώνει ο Λιμάτσι στο 70ό λεπτό.

Διαιτητής: Αντωνίου (Χανίων). Βοηθοί: Κομισοπούλου (Χανίων) – Κολοκοτρώνης (Χανίων)

Κ19 Πλατανιάς (Ανδρέας Παπαδομανωλάκης): Ανωμεριανάκης, Σγουρούδης, Ταγιάρι, Ψαλιδάκης, Πελτέκης, Κούφας (50’ Γιακουμάκης), Καγκελίδης, Αλιφιεράκης (55’ Σελάμης), Κολομπάκης, Φασαράκης (66’ Χειμωνέττος), Αρζίδης

Κ19 Παναχαϊκή (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Ταρνάρης, Βασιλικόπουλος, Λ. Μικές, Θανόπουλος, Παπαχρονόπουλος, Λιμάτσι (Θεοφανόπουλος), Γασπαρινάτος, Ροδόπουλος (Σουγλέρης), Βαρσαμίδης (Τάχος), Νέος (Ψαθογιαννάκης).