Το “βιολί” τους οι πιτσιρικάδες του Δώνη! 3-0 τον Λεβαδειακό

Super League 1 23 Σεπτεμβρίου 2018, 20:59

Συνεχίζονται οι εντυπωσιακές εμφανίσεις για τον Παναθηναϊκό ο οποίος για τέταρτη στη σειρά αγωνιστική καταφέρνει να επικρατήσει. "Θύμα" του αυτή τη φορά ο Λεβαδειακός, την αντίσταση του οποίου έκαμψε στο Ολυμπιακό Στάδιο με το άνετο 3-0.

Αυτή την φορά, τα γκολ για τους πιτσιρικάδες του Γιώργου Δώνη σημείωσαν ο Καμπετσής που άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό, ο Χατζηθεοδωρίδης που πέτυχε το 2-0 με κοντινό πλασέ στο 45ο λεπτό, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς από τον Γιόχανσον, που από την πλευρά του φτάνει τα τρία γκολ στη Σούπερ Λιγκ. Ουσιαστικά ο Παναθηναϊκός “καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση – νίκη, ενώ συν τοις άλλοις είχε και δοκάρι σε σουτ… οβίδα από τον Χατζηγιοβάνη στο 37′ το οποίο σταμάτησε στο οριζόντιο.

Μετά από αυτή τη νίκη, ο Παναθηναϊκός ανεβαίνει στους 6 βαθμούς κάνοντας το 4 στα 4 ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι την επόμενη αγωνιστική ακολουθεί πάλι ένα νέο εντός έδρας παιχνίδι για τους “πράσινους”, αυτή τη φορά κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας) – Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής)
4ος διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης (67′ Εμμανουηλίδης), Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης (67′ Κάτσε), Καμπετσής (75′ Μακέντα)

Λεβαδειακός (Ακης Μάντζιος): Επασί, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Φαβάρο, Χατζηλάμπρος, Καραχάλιος, Ομο (46′ Κρνέτα), Σαβαντογκό, Σουμπίνιο (72′ Μανγκά), Νανγκίς (46′ Γιακουμάκης), Μαρκόβσκι