Τι έγινε στην 3η μέρα στα “Τσαλίκεια”

Τένις | 17 Ιουλίου 2018, 14:23

Ολοκληρώθηκε η τρίτη μέρα για το τουρνουά τένις "Τσαλίκεια" που διοργανώνει ο Ομιλος Αντισφαίρισης Χανίων.

Ειδικότερα, την πρόκριση για τον επόμενο γύρο στο κυρίως ταμπλό “σφράγισαν” έξι άτομα, οι Απόστολος Χαλακατεβάκης, Γιώργος Σπυριδάκης, Γιάννης Κοκκινάκης, Χρήστος Κασαπάκης, Γιώργος Βαρβεράκης και Γιώργος Βλησίδης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες που διεξήχθησαν τη Δευτέρα (16/7) στα γήπεδα του ΟΑΧ είναι τα εξής:

Χαλακατεβάκης Απόστολος – Μπαντουράκης Γιώργος: 4-2, 2-4 (4)
Σπυριδάκης Γιώργος – Μαρεντάκης Γιάννης: 4-0, 4-2
Κοκκινάκης Γιάννης – Μαρινάκης Μιχάλης: 4-0, 4-0
Κασαπάκης Χρήστος – Κατσικανδαράκης Σόλων: 4-0, 4-1
Βαρβεράκης Γιώργος – Μουντάκης Βασίλης: 4-0, 4-1
Βλησίδης Γιώργος – Γεωργουσάκης Γιώργος: 4-0, 4-0

ΤΑ CONSOLATION

Αντίστοιχα, στο ταμπλό των Consolation, οι Στέλιος Τζωρτζάκης και Αννα Αλπάντη επικράτησαν των Γιώργου Θεοδωράκη και Κωνσταντίνου Πρώιμου.

Αναλυτικά τα δύο παιχνίδια είναι τα εξής:

Τζωρτζάκης Στέλιος – Θεοδωράκης Γιώργος: 4-1, 7-4
Αλπάντη Αννα – Πρώιμος Κωνσταντίνος: 4-0, 4-1

Από εκεί και πέρα, τα “Τσαλίκεια” συνεχίζονται με τα ματς της Τρίτης, που είναι δύο συγκεκριμένα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των επόμενων τριών ημερών είναι το εξής:

ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ (17/7)
21.00 Βαρβεράκη Μαρία – Καραπανταζή Κέλλυ
22.15 Ντερμανάκης Γιάννης – Χαλακατεβάκης Απόστολος

ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ (18/7)
16.00 Σμυρναίος Μανώλης – Κουράκης Γιώργος (CONSOLATION)
16.00 Δρανδάκης Μανώλης – Μαράκης Μιχάλης (CONSOLATION)
17.30 Κατσικανδαράκης Γιάννης – Γαβριλακης Λευτέρης (CONSOLATION)
17.30 Λιγκουνάκης Μανώλης – Μαράκης Κώστας
18.45 Κοκορέτσης Γεράσιμος – Γαϊτανόπουλος Γιώργος (CONSOLATION)
18.45 Βερυκάκης Μανώλης – Πετράκης Νίκος (CONSOLATION)
20.00 Φραγκονικολάκης Γιώργος – Αλιφιεράκης Αλέξανδρος
20.00 Κονταράκης Ανδρέας – Τζομπανάκης Γιώργος
21.15 Μιουμπής Ζαμέλ – Ματσαμάκης Αντώνης
21.15 Σοκορέλης Αντώνης – Κατσιφαράκης Νίκος
22.30 Κονταξάκης Τάσος – Κωνσταντινίδης Κώστας
22.30 Σφακιανάκης Γιάννης – Μήτσιος Ορέστης

ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΠΕΜΠΤΗΣ (19/7)
21.00 Λαγουβάρδος Αλέξανδρος – Δουλγεράκης Σταύρος
21.00 Μπενιουδάκης Λεύτερης – Λειβαδιτάκης Αντώνης (CONSOLATION)

karta antonis garden