Τα προγράμματα Νεανίδων και Κορασίδων

Βόλεϊ | 1 Σεπτεμβρίου 2018, 13:12

Δείτε τα προγράμματα στις κατηγορίες Νεανίδων και Κορασίδων της ΕΣΠΕΚ, όπως προέκυψαν έπειτα από την κλήρωση της Παρασκευής (31/08).

Στις Νεάνιδες το πρωτάθλημα θα γίνει σε δύο ομίλους (Ανατολική – Δυτική Κρήτη) και στη β’ φάση περνάνε οι δύο πρώτοι των ομίλων, όπου θα αναμετρηθούν χιαστί. Στον τελικό θα αναμετρηθούν οι νικητές των χιαστί.

Στις Κορασίδες για πρώτη φορά θα υπάρχει Α’ και Β’ κατηγορία, με δύο ομίλους η καθεμία. Στην Α’ Κατηγορία οι δύο πρώτοι των ομίλων θα παίξουν χιαστί και οι νικητές θα αναμετρηθούν στις 2 νίκες.

Ο 6ος της Α’ Κατηγορίας υποβιβάζεται, ενώ ο 1ος της Β’ Κατηγορίας προβιβάζεται στην Α’. Ο 5ος της Α’ θα παίξει μπαράζ με τον 2ο της Β’ Κατηγορίας σε δύο αγώνες και ο νικητής θα αγωνίζεται στην Α’ και ο ηττημένος στη Β’.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Νεάνιδες

Α’ όμιλος
1η αγωνιστική 6η
Ακρωτήρι-ΝΑΟ Σούδας
Παγχανιακός-Κύδων
Ρεπό: ΣΦΠ Χανίων

2η αγωνιστική 7η
ΝΑΟ Σούδας-Παγχανιακός
ΣΦΠΧ-Ακρωτήρι
Ρεπό: Κύδων

3η αγωνιστική 8η
ΝΑΟ Σούδας-ΣΦΠΧ
Κύδων-Ακρωτήρι
Ρεπό: Παγχανιακός

4η αγωνιστική 9η
ΣΦΠΧ-Κύδων
Ακρωτήρι-Παγχανιακός
Ρεπό: ΝΑΟ Σούδας

5η αγωνιστική 10η
Κύδων-ΝΑΟ Σούδας
Παγχανιακός-ΣΦΠΧ
Ρεπό: Ακρωτήρι

Β’ όμιλος
1η αγωνιστική 4η
Πήγασος-ΑΘΛΕΣΗ
ΓΕΗ-Άρης Γουρνών

2η αγωνιστική 5η
ΑΘΛΕΣΗ-ΓΕΗ
Άρης Γουρνών-Πήγασος

3η αγωνιστική 6η
ΓΕΗ-Πήγασος
ΑΘΛΕΣΗ-Άρης Γουρνών

Κορασίδες

Α’ Κατηγορία
Α’ όμιλος
1η αγωνιστική 6η
Παγχανιακός-Ακρωτήρι
Αρκάδι-Ν. ΟΠΕΡ
ΣΦΠΧ-ΝΑΟ Σούδας

2η αγωνιστική 7η
Ακρωτήρι-Αρκάδι
ΝΑΟ Σούδας-Παγχανιακός
Ν. ΟΠΕΡ-ΣΦΠΧ

3η αγωνιστική 8η
Ακρωτήρι-ΝΑΟ Σούδας
Ν. ΟΠΕΡ-Παγχανιακός
Αρκάδι-ΣΦΠΧ

4η αγωνιστική 9η
ΝΑΟ Σούδας-Ν. ΟΠΕΡ
Παγχανιακός-Αρκάδι
ΣΦΠΧ-Ακρωτήρι

5η αγωνιστική 10η
Ν. ΟΠΕΡ-Ακρωτήρι
Αρκάδι-ΝΑΟ Σούδας
ΣΦΠΧ-Παγχανιακός

Β’ όμιλος
1η αγωνιστική 6η
Μεσσαρά-Πήγασος
ΓΕΗ-ΑΘΛΕΣΗ
Άρης Γουρνών-Χερρονάσιος

2η αγωνιστική 7η
Πήγασος-ΓΕΗ
Χερρονάσιος-Μεσσαρά
ΑΘΛΕΣΗ-Άρης Γουρνών

3η αγωνιστική 8η
Πήγασος-Χερρονάσιος
ΑΘΛΕΣΗ-Μεσσαρά
ΓΕΗ-Άρης Γουρνών

4η αγωνιστική 9η
Χερρονάσιος-ΑΘΛΕΣΗ
Μεσσαρά-ΓΕΗ
Άρης Γουρνών-Πήγασος

5η αγωνιστική 10η
ΑΘΛΕΣΗ-Πήγασος
ΓΕΗ-Χερρονάσιος
Άρης Γουρνών-Μεσσαρά

Β’ Κατηγορία
Α’ όμιλος
1η αγωνιστική 6η
Κύδων 2-Αρκάδι
Άνεμος-Αετός
Κύδων 1-ΝΑΟ Σούδας

2η αγωνιστική 7η
Αρκάδι-Άνεμος
ΝΑΟ Σούδας-Κύδων 2
Αετός-Κύδων 1

3η αγωνιστική 8η
Αρκάδι-ΝΑΟ Σούδας
Αετός-Κύδων 2
Άνεμος-Κύδων 1

4η αγωνιστική 9η
ΝΑΟ Σούδας-Αετός
Κύδων 2-Άνεμος
Κύδων 1-Αρκάδι

5η αγωνιστική 10η
Αετός-Αρκάδι
Άνεμος-ΝΑΟ Σούδας
Κύδων 1-Κύδων 2

Β’ όμιλος
1η αγωνιστική 8η
Γιούχτας-Σητειακός
ΓΕΙ-Πήγασος
ΓΕΗ-ΟΦΗ
Ηρόδοτος-Φιλαθλητικός

2η αγωνιστική 9η
ΓΕΙ-Γιούχτας
Σητειακός-ΓΕΗ
Πήγασος-Ηρόδοτος
Φιλαθλητικός-ΟΦΗ

3η αγωνιστική 10η
Γιούχτας-ΓΕΗ
Ηρόδοτος-ΓΕΙ
Φιλαθλητικός-Σητειακός
ΟΦΗ-Πήγασος

4η αγωνιστική 11η
Ηρόδοτος-Γιούχτας
ΓΕΗ-Φιλαθλητικός
ΓΕΙ-ΟΦΗ
Σητειακός-Πήγασος

5η αγωνιστική 12η
Γιούχτας-Φιλαθλητικός
ΟΦΗ-Ηρόδοτος
Πήγασος-ΓΕΗ
Σητειακός-ΓΕΙ

6η αγωνιστική 13η
ΟΦΗ-Γιούχτας
Φιλαθλητικός-Πήγασος
Ηρόδοτος-Σητειακός
ΓΕΗ-ΓΕΙ

7η αγωνιστική 14η
Πήγασος-Γιούχτας
Σητειακός-ΟΦΗ
ΓΕΙ-Φιλαθλητικός
ΓΕΗ-Ηρόδοτος

 

karta antonis garden