Τα μοιράστηκαν “όλα” ΠΟΑ-Επισκοπή

Γ' Εθνική 11 Νοεμβρίου 2018, 22:27

Γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Ατσαλένιος και Επισκοπή στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Σε ένα από τα πιο ενδιαφέροντα ματς που διεξήχθησαν την Κυριακή, ο ΠΟΑ υποδέχτηκε την Επισκοπή, με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται στο α’ ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, ο ΠΟΑ ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ στο 23ο λεπτό μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρλίτο, το οποίο κέρδισε ο Φραγκιαδάκης από την έξοδο του Νικηφόρου.

Η απάντηση για την Επισκοπή δεν άργησε να έρθει κι έτσι στο 36′ από το γύρισμα του Νάκα, ο Γιόρνταν πέτυχε με κοντινό πλασέ το 1-1, σκορ το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Η Επισκοπή είχε δοκάρι στο 4’ σε σέντρα-σουτ του Σουμπασάκη.

Διαιτητής: Ταμπουρατζής (Λασιθίου). Βοηθοί: Καφεσάκης, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)

ΠΟΑ (Μάνος Σκύβαλος): Μανουσάκης, Βρεττός, Παπαδομιχελάκης, Πολυζάς, Ρωμανάκης (46’ Χατζηανδρέου), Φραγκιαδάκης (81’ Καραγκιοζίδης), Κερμενίδης, Μαζιώτης (68’ Γκούρι), Κάρλος, Καρβελάκης, Πετράκης.

Επισκοπή (Μάρκος Στεφανίδης): Νικηφόρος, Νάκας, Σερβιλάκης (88’ Γεωργούλης), Μποτωνάκης, Ρούσσης, Χαλκιαδάκης (62’ Κεσίδης), Σουμπασάκης, Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Κούρτι (78’ Μπανγκούρα), Γιόρνταν (69’ Τζόρνταν),