Τα είχε “όλα” το ματς με τα Απτερα (1-2)

Άπτερα Αμιλλα | 1 Δεκεμβρίου 2019, 16:21

Γκολ, πέναλτι και αποβολές περιλάμβανε ο αγώνας ανάμεσα σε Απτερα-Αμιλλα που διεξήχθη την Κυριακή το πρωί στη Σούδα.

Η ομάδα από το Μόδι κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 2-1, εκμεταλλευόμενη τα πολλά προβλήματα των γηπεδούχων χωρίς αυτό βέβαια να μειώνει την επιτυχία της.

Αξιο αναφοράς ότι τα Απτερα ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 9 παίκτες λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα από το διαιτητή Κουρκουμελάκη, του Αλ. Τσικουδάκη στο 47ο λεπτό, καθώς έπιασε τη μπάλα στην περιοχή τη στιγμή που αυτή κατευθυνόταν σε γκολ με αποτέλεσμα να υποδειχθεί και πέναλτι. Η επόμενη αποβολή για τα Απτερα σήμανε στο τέλος του αγώνα, στο 90ο λεπτό με τον Τζ. Σελενίτσα να αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παρ’ όλα αυτά, τα Απτερα κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με το γκολ στο 25’ του Κουράτορα.

Ο Ράντεφ με την εύστοχη εκτέλεση από το σημείο του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 στο 48’, ενώ το νικητήριο τέρμα για την Αμιλλα σημειώθηκε από την κεφαλιά του Μπιτσάκη στο 60’.

Διαιτητής: Κουρκουμελάκης. Βοηθοί: Ευθυμόπουλος – Πέτσας

Απτερα (Γιάννης Χαζηράκης): Αθανασίου, Τζ. Σελενίτσα, Πατερίτσας, Κωνστάντες, Μαρινάκης (67’ λ.τρ. Τσίτσα), Νεσκάκης, Κουτσοκολάκης, Κουράτορας, Σελέκος, Βασ. Σελενίτσα, Αλ. Τσικουδάκης

Αμιλλα (Μάκης Σωφρόνογλου): Κούλλα, Ράντεφ, Λόγκο, Κουκουτσάκης, Βεριβάκης, Σαράντος, Κοντεκάς (86’ Σταφυλαράκης), Πρώιμος, Μαυρομάτης, Τσάμι, Μπιτσάκης (73’ Κακαουνάκης).