Στους “8” το 2ο ΕΠΑΛ Χανίων, νίκησε και τη Ρόδο

Ποδόσφαιρο 27 Απριλίου 2018, 13:17

Συνεχίζει την εξαιρετική του πορεία το 2ο ΕΠΑΛ Χανίων στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα Λυκείων κι ενώ το πρωί της Παρασκευής πανηγύρισε ακόμα μία νίκη... πρόκριση, στο παιχνίδι με το 2ο ΓΕΛ Ρόδου, του οποίου επικράτησε με 1-0, στο γήπεδο του Κερατσινίου.

Το “χρυσό” γκολ για τα παιδιά των Μιχάλη Φαραντάκη-Όλγα Κουτσουρίδου ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με… λυτρωτή τον Στέφανο Κουρομιχελάκη που ήρθε από τον πάγκο και με το δικό του γκολ με κοντινή κεφαλιά περίπου δέκα λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού ήταν εκείνος που έδωσε τελικά την πρόκριση στους “8” της διοργάνωσης. Πλέον το 2ο ΕΠΑΛ θα αναμετρηθεί εκεί με ιδιωτικό σχολείο της Αττκής στις 8 Μαΐου (υπάρχει και το ενδεχόμενο του γηπέδου Περιβολίων) και σε περίπτωση νίκης θα προκριθεί στο Final 4 που θα γίνει στην Ξάνθη.

2ο ΕΠΑΛ: Καλαμαρίδης, Παπαδάκης, Νικολακάκης, Βόκκρι, Ψαρουδάκης, Στεφανίδης, Κουρνιδάκης, Αρζίδης, Παπιομιτόγλου, Τιχομίροφ, Πρέζια
Έπαιξαν και οι: Κουρομιχελάκης, Μπαλλίου, Λαπάνι, ενώ στον πάγκο έμεινε ο αναπληρωματικός τερματοφύλακας Τσαγκάρης και εκτός ήταν ο τιμωρημένος Νίκολλι