Στους “4” με Κυτράκη: 1-0 τη Θύελλα

Θύελλα Καλαθ. Απόλλων | 18 Δεκεμβρίου 2019, 17:32

Επιβεβαιώνοντας τα προγνωστικά, ο Απόλλων κατάφερε να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Χανίων κάμπτοντας την αντίσταση της Θύελλας Καλ. στον αγώνα που διεξήχθη στην Σούδα.

Το συγκρότημα του Μάνου Βεργανελάκη επικράτησε με σκορ 1-0 χάρη στο γκολ στο 13’ με τον Κυτράκη ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Καλαϊτζάκη.

Ο Απόλλων θα μπορούσε να έχει σκοράρει νωρίτερα, καθώς στο 5ο λεπτό έχασε πέναλτι με τον Γανωτή το οποίο κέρδισε ο Γκούντελος ο οποίος ανετράπη από αντίπαλό του.

Δύο δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι, με τον Μαρκουλάκη στο 30ό λεπτό και τον Ακη Ψαράκη στο 80’.

Από την άλλη πλευρά να σημειωθεί ότι λόγω των προβλημάτων για την Θύελλα παρουσιάστηκε στον αγώνα της Σούδας με 13 μόλις παίκτες, πραγματοποιώντας μια αλλαγή.

Διαιτητής: Χρ. Γιαννουλάκης. Βοηθοί: Μπραουδάκη – Μαραβελάκης

Απόλλων (Μάνος Βεργανελάκης): Παγιαλάκης, Ταταράκης, Γκούντελος, Νταγκουνάκης, Μποτωνάκης, Κυτράκης, Μαρκουλάκης (50’ λ.τρ. Ακ. Ψαράκης), Γανωτής, Μαν. Ψαράκης (73’ Πατελάκης), Καλαϊτζάκης (83’ Τσόλης), Μποντούρι (59’ Γαλανίδης)

Θύελλα Καλ. (Γιάννης Κελαϊδής): Κοκοτσάκης, Τεκίδης, Ζαχ. Κομπογεννητάκης, Σπ. Λουβιτάκης, Νικολακάκης, Ν. Ρενιέρης, Ελ. Κομπογεννητάκης, Ι. Λουβιτάκης (79’ Τζήμος), Β. Ρενιέρης, Λουπασάκης, Σημαντηράκης