“Στοπ” στη Λιβαδειά για Ολυμπιακό

Super League 1 31 Μαρτίου 2018, 22:04

Στην επανέναρξη του πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στη Λιβαδειά απέναντι στον τοπικό Λεβαδειακό (1-1), χάνοντας πλέον πολύτιμο έδαφος στην κορυφή.

Έτσι η επιστροφή του Ολυμπιακού στην αγωνιστική δράση δεν συνδυάζεται με το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, αντίθετα παραχωρεί μία ισοπαλία που ήταν εκτός προγράμματος.

Ο Λεβαδειακός ευτύχησε να προηγηθεί στο πρώτο μέρος και συγκεκριμένα μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ του Νιάσε έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 48′ με τον Ανσαριφάρντ μετά από εξαιρετική μπαλιά του Κούτρη.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας)
Βοηθοί: Λάμπρου (Ανατ. Αττικης), Μεϊντάνας (Αχαίας)
4ος: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Ντιόγκο, Φαβάρο Αμαράλ, Αντιλέχου, Τσαμπούρης, Νιάσε, Μητρόπουλος (90+2′ Καραχάλιος), Σαβαντογκό (69′ Καλτσάς), Σουμπίνιο (68′ Μπελγκαζουανί), Γιακουμάκης, Μαρκόφσκι.

Ολυμπιακός (Όσκαρ Γκαρσία): Προτό, Κούτρης, Σισέ, Μποτία, Ομάρ, Μαρτίνς (65′ Σεμπά), Ρομαό, Οτζίτζα, Μιραλάς (86′ Τζούρτζεβιτς), Μάριν (46′ Φορτούνης), Ανσαριφάρντ.